Kosmetická péče pro minimalisty

Jste srdcem i duší minimalista? Chcete tento přístup promítnout i do péče o pleť a snížit množství produktů ve vaší beauty rutině jen na to nejnutnější? Víme přesně, co by mělo tvořit její základ, aby zůstala plnohodnotná!

Minimalismus jako součást slow living

Mnoho lidí si doslova užívá proces vytváření individuální, komplexní kosmetické péče. Pro řadu z nich ale více neznamená vždy lépe a naopak hledají způsoby jak si život včetně kosmetické rutiny zjednodušit. Minimalistická péče je zrovna taková – jednoduchá, snadno dodržitelná, zaměřená na klíčové kroky a složky potřebné k tomu, aby pleť byla zdravá a plná života. Je to přesně to, co hledáte?

Kdo by měl vyzkoušet minimalistickou péči o pleť?

I když by se na první pohled mohlo zdát, že tento přístup je pouze pro ty s bezproblémovou pletí a bez specifických požadavků, není tomu tak – je opravdu pro každého! Obzvlášť prospěšný může být pro všechny, jejichž pleť nereaguje dobře na obvyklé rutinní postupy. Všímáte si i vy podrážděné pleti? Možná se řešení skrývá právě ve zjednodušení zavedeného režimu!

  • používání mnoha produktů zvyšuje riziko, že se v některém z nich ukrývá složka, která vaši pleť dráždí
  • míchání produktů může negativně ovlivnit produkci přirozených kožních mazů
  • pleť může také ohrozit i nevědomé zdvojení produktů se stejným účinkem

Jak začít s minimalistickou péčí o pleť?

Základem každé péče o pleť je její čištění a hydratace. Přední dermatologové, kteří tento směr propagují, ještě poukazují na nezbytnou ochranu před agresivním UV zářením.vždy se ovšem shodnou na tom, že by tato péče měla v každém případě respektovat typ pleti se všemi jejími nároky.

1.ČIŠTĚNÍ

  • Pro mastnou pleť se sklonem k akné bude ideální jemný čisticí přípravek, nejlépe přírodního složení. Kterou ingredienci se vám vyplatí hledat? Kyselinu salicylovou!
  • Citlivá pleť by se měla vyhýbat kosmetice obsahující alkohol. ten pleť vysušuje a mohl by způsobit nepříjemné štípání až pálení.

2.HYDRATACE

  • Máte normální pleť? Pak jakýkoliv hydratační krém s lehčí texturou bude fungovat na výbornou.
  • Trápí vás akné? I vy se zaměřte na lehoučké krémy s obsahem protizánětlivých složek! Vašimi silnými spojenci budou zinek, ale i CBD!
  • Pro citlivou pleť budou hutnější zvláčňující krémy hotovým pohlazením! Hledejte takové, které jí pomohou posílit přirozenou ochranou bariéru. 

3.SPF OCHRANA

Krém na obličej by měl obsahovat ochranný faktor SPF 30 nebo vyšší; bez něj to nepůjde! Měl by chránit před spálením a snižovat tak riziko vzniku rakoviny kůže. Při používání v raném věku bude vytvářet předpoklady pro krásnou pleť ve věku pozdějším.

Jak je to s minimalickou dekorativní kosmetikou?

Minimalismus a líčení se rozhodně nevylučují! Z povahy věci je ale jasné, že bude střídmější. Vychytávkou, na kterou jednoduchost milující duše nedají dopustit, jsou multifunkční líčidla – použít je můžete jako balzámy na rty, oční stíny i tvářenky. Dalším takovým 3 v 1 pomocníkem se mohou stát tónovací pleťové krémy. Na starost si vezmou hydrataci pleti, překrytí jejich nedostatků, ale i zmíněnou ochranu před slunečními paprsky.

Bez ohledu na to, proč se snažíte o jednodušší péči o pleť, je pravděpodobné, že se vám tato změna vyplatí – nejenže vám ušetří čas a peníze, ale také sníží potenciální podráždění, které může být důsledkem složitější péče. Čištění, hydratace a pečlivé používání SPF jsou tři základní kroky, které je třeba dodržet. 

Zkusíte převést tuto teorii do praxe?

Ludmila Slováková

Začněte psát a stisknutím klávesy Enter vyhledejte

Shopping Cart