Zahuštění řídkých vlasů můžete dosáhnout přirozenou cestou. V případě neúspěchu vám pomůže transplantace!

Zahuštění řídkých vlasů lze v mnoha případech docílit poměrně jednoduchými a v podstatě přirozenými cestami. Chce to ale „vzít rozum do hrsti“! Trápí vás padání vlasů? Nacházíte je doslova po celém bytě a nevíte, co si s touto nepříjemnou situací počít? Pomoc může být relativně snadná. Stačí si uvědomit, že zdravotní komplikace jakéhokoli druhu mají vždy nějakou příčinu. Plešatění rozhodně není výjimkou! Je samozřejmé, že s odhalením podstaty vašeho problému vám nejlépe pomůže lékař. Stanoví diagnózu a doporučí optimální řešení. Než se ale vydáte do ordinace, můžete také leccos vyzkoušet sami. Stačí se důkladně zamyslet nad tím, jak žijete a jestli svému tělu neškodíte víc, než je únosné. Jak dosáhnete toho, aby porost na vaší hlavě opět zhoustl? Co obvykle pomáhá?

Jak dosáhnout zahuštění řídkých vlasů?

Řídnutí vlasového porostu je do jisté míry normální. Jde o biologický proces, jemuž se tak docela vyhnout nelze. Několik desítek vlasů denně ztrácí i zcela zdravý člověk. Něčeho takového si ale zpravidla ani nevšimnete. Problém nastává v okamžiku, kdy je úbytek na první pohled patrný. Přestože jde o velmi nepříjemnou věc, která vám na sebevědomí rozhodně nepřidá, důležité je nepanikařit a začít jednat. Žena nebo muž, každý chce vypadat co nejlépe. A lidí, o nichž lze říci, že jim lysá hlava v podstatě sluší, mnoho nenajdete. Co si tedy počít, když vlasů citelně ubývá? Můžete se samozřejmě rozhodnout pro návštěvu lékaře. Tím rozhodně nic nezkazíte. Naopak! Odborník váš stav posoudí vždy nejlépe. Je ovšem pravda, že zdaleka ne každý se k něčemu takovému hned v první chvíli odhodlá. Ať už z jakéhosi pocitu studu nebo jednoduše proto, že situaci tak trochu podcení. Pokud si chcete lékaře nechat jako „poslední záchranu“, pokuste se nejprve o nápravu přirozenou cestou. Mohli byste být úspěšní. Co pro svou kštici můžete udělat? Co svému organismu dopřát a čeho se naopak vyvarovat?

Špatná péče nebo „jen“ hormony?

Za nadměrným padáním vlasů se může skrývat celá řada věcí. Aby vaše kštice měla šanci opět zhoustnout, musíte se pokusit zjistit, co je ve vašem životě špatně. Musíte zkrátka přijít na to, čím svým vlasům škodíte. Například špatná péče ubližuje vlasům víc, než by vás asi napadlo. Nekvalitní šampony a kondicionéry, levné barvy a stylingové přípravky. Společně s nadměrným používáním pomůcek jako jsou fény, kulmy či žehličky může jít doslova o „smrtící koktejl“, který vás dříve či později o bohatou kštici spolehlivě připraví. Staráte se o své vlasy dobře, ale nepomáhá to? Možná je na vině hladina hormonů. Ta může v lidském těle kolísat z nejrůznějších důvodů. Ženy mohou mít potíže při těhotenství nebo v menopauze. Pokud jde o muže, je prokazatelnou příčinou jejich plešatění vysoká hladina testosteronu. Pomineme-li skutečná onemocnění, která však odhalí jedině lékař, jsou za nejčastější důvody ztráty vlasů považovány tyto faktory:

  • Genetická výbava
  • Hladina hormonů
  • Životní styl
  • Špatná péče

Geny a životní styl

Genetická výbava je základem lidského organismu. Máte-li nadměrný úbytek pokrývky hlavy v genech, nic s tím nenaděláte. Jedinou záchranou je moderní estetická medicína, která si obvykle poradí i v takovémto případě. Životní styl je naproti tomu faktorem, který může každý z nás do značné míry ovlivnit. Padají vám vlasy? Pokuste se změnit ty nejškodlivější návyky, kterých jste se až dosud nebyli schopni zbavit. Přestaňte kouřit, omezte alkohol a jezte vyváženou stravu bohatou na vitamíny a minerální látky! V maximální možné míře také odbourejte stres! Z mnoha vědeckých studií jednoznačně vyplývá, že dlouhodobý stres má na lidský organismus doslova devastující účinky. Hodně odpočívejte, dopřávejte si pravidelný a vydatný spánek.

Když přijde nemoc

Přestože existuje celá řada věcí, které ve snaze o zlepšení stavu vašich vlasů můžete učinit, čas od času přicházejí situace, s nimiž si sami neporadíte. Řeč je o nemocech. O takových, k jejichž příznakům zkrátka nadměrné padání vlasů patří. Některé nemoci jako třeba cukrovka, porucha štítné žlázy nebo rozmanité kožní choroby, jsou lékařské vědě coby příčina ztráty vlasů známé už dlouho. Jiná onemocnění, jako například Covid-19, jsou naopak nová. Zde nezbývá než zdůraznit, že řešení naleznete pouze v ordinaci svého lékaře. Jakékoliv pokusy o nápravu jsou bez porady s odborníkem a bez následné léčby zpravidla odsouzeny k nezdaru.

Vzdávat se nemusíte!

Ačkoli je toho hodně, co můžete ve vztahu ke svému zdraví a tedy i zdraví svých vlasů udělat, někdy bývají všechny snahy marné. Někdo má zkrátka štěstí více, jiný méně. Pokud vám nepomůže změna životního stylu, ani odborná péče lékaře, je tu ještě jedna cesta. A nutno podotknout, že spolehlivá. Můžete podstoupit vlasovou transplantaci. Kvalitní kliniky estetické medicíny jsou naštěstí i v České republice, takže není třeba cestovat daleko. Ze zkušeností těch, co už takový zákrok podstoupili, vyplývá, že jsou v drtivé většině s výsledkem spokojeni. Vzdávat se tedy každopádně nemusíte!

Dovedete si představit svůj život docela bez vlasů? Anebo uděláte cokoliv, aby bylo všechno jako dřív?

Ludmila Slováková

Začněte psát a stisknutím klávesy Enter vyhledejte

Shopping Cart