Krušnohorská bouře

Úvodní etapa závodu Masiv zavede bikery do severovýchodní části Krušných hor.

Ze zázemí, které je situováno k vodní nádrži Barbora, se vám naskytne úchvatný pohled na zalesněné kopce, které vás hned v úvodu dokonale prověří. Krátký úsek na rozjetí kolem golfového areálu přejde z obce Hrob na nejtěžší část etapy. 3 kilometry stoupaní kamenitou cestou s více než 400 m převýšením zakončeným výjezdem sjezdovky bude pro mnohé velkou zkouškou. Odměnou však bude zdolaný vrch Bouřňák a následný rychlý sjezd do Mikulova.

Trasa pokračuje mírným stoupáním lesem až k přírodním parkům Cínovecká rašeliniště. Přejedete známou Krušnohorskou lyžařskou magistrálu, doplníte energii na občerstvovačce a Promenádní cesta lemující státní hranici vás přes Moldavu a Sklářskou naučnou stezku dovede až k majestátným větrným elektrárnám u Nového Města. Přes Vrch Tří pánu a po dalším doplnění energie na občerstvovačce se rychlými lesními úseky dostanete k Flájské přehradě, kde si rozhodně nenechte ujít působivý výhled na unikátní pilířové vodní dílo.

Z údolí přehrady budete mírně stoupat až k nejvyššímu bodu trasy, kterým je s 891 m. n. m. Vlčí hora. Odtud naberete směr na Vrch Tří pánů a Domaslavickým údolím se spustíte dlouhým technickým sjezdem až do obce Křižanov. Pozor na přejezd silnice a hurá zpět k Barboře do cíle.

Ludmila Slováková

Začněte psát a stisknutím klávesy Enter vyhledejte

Shopping Cart