Trvalá epilace a definitivní řešení v boji s nechtěnými chloupky. V čem bude lepší než tradiční depilační metody
Laserová neboli trvalá epilace je metoda, jíž využívá čím dál tím více klientů po celém světě. Důvod je prostý – jedná se o nejefektivnější způsob odstranění nežádoucího ochlupení na těle. Jaké jsou její hlavní výhody oproti tradiční depilaci? Pro koho je tento typ zákroku vhodný? A jaká omezení očekávat před a po proceduře? To vše a ještě trochu více se dočtete v našem článku.
Trvalá epilace a její nejzásadnější výhody
Na začátek je potřeba si říct, proč se laserová epilace těší celosvětově velké oblibě. Nejedná se totiž o jen tak obyčejný zákrok. Tato metoda odstranění nechtěných chlupů v různých partiích těla je absolutně bezbolestná a navíc disponuje několika podstatnými benefity. Zde jsou ty nejdůležitější z nich:
- Úspora času a práce – jak vyplývá z názvu, jde o řešení trvalé, a to znamená, že v epilované oblasti již chloupky nevyrostou. To vám ušetří spoustu času, který byste jinak strávili holením.
- Šetrnost k pokožce – procedura vaší kůži vůbec neublíží. Po zákroku mohou mít citlivější jedinci ošetřené místo lehce zarudlé. Zarudnutí však během několik hodin zcela zmizí.
- Ekologické hledisko – během ošetření se negeneruje žádný odpad, ani nejsou odpadní vodou odváděny chemikálie, jedná se tak o metodu šetrnou k životnímu prostředí.
Rozdíl mezi epilací a depilací
Pojmy epilace a depilace mnozí lidé často chybně zaměňují. Rozdíl mezi nimi je však velice prostý. V případě depilace dochází pouze k povrchovému odstranění chloupků. Mezi typické depilační metody tak patří například holení žiletkou, voskem či speciálními kosmetickými přípravky, které chlupy spálí, ale jen na povrchu kůže. Epilace je oproti tomu procedura, při níž dochází k odstranění nejen samotných chloupků, ale též k likvidaci jejich kořínků, neboli vlasových cibulek, jež se nachází pod pokožkou.
Jak procedura na klinice funguje?
Před samotným zákrokem vás nejprve čeká konzultace s dermatologem. Ten se ujistí, že pro zákrok neexistují na vaší straně žádné zdravotní překážky a také prohlédne oblast, která bude ošetřena. Následně vám podrobně popíše, jak bude procedura probíhat, kolik sezení bude potřeba a také domluvíte se na termínu prvního ošetření.
Samotný zákrok může trvat 10 minut ale také třeba několik hodin v závislosti na tom, jak velká oblast se bude epilovat. Nejprve je na vybranou partii nanasen speciální znecitlivující gel, díky kterému během aplikace laseru nic neucítíte. Následně je spuštěn laserový paprsek, který se pomocí barviva obsaženého v chlupech naváže až k vlasové cibulce a tu společně s chloupkem spálí.
Předpoklady pro absolvování zákroku
Absolvování trvalé epilace je u klientů podmíněno v podstatě dvěma faktory. První byl již naznačen výše – je důležité, aby klientovi či klientce zákrok umožnil jeho zdravotní stav. Některé nemoci či kožní neduhy jsou bohužel nepřekonatelnou překážkou pro podstoupení procedury. Druhý faktor sice neomezuje absolvování zákroku, ale může způsobit, že klient nebude spokojen s výsledkem. Není jím nic jiného, než nedostatek vlasového pigmentu. V případě příliš světlých chloupků se totiž laserový paprsek nemá na co navázat a nedojde tak ke zničení cibulky. Proto je ošetření laserem vhodné spíše pro osoby s tmavším typem pleti.
A to by bylo k zákroku epilace laserem už vážně vše. Pokud jste dočetli až sem, měli byste mít jasnou představu o tom, jak tato procedura funguje a pro koho je určena. Mimo to jste také zjistili, jaký je hlavní rozdíl mezi epilací a depilací a proč je výhodné laserové ošetření podstoupit.
A jak se zbavujete nežádoucích chloupků vy? Podstoupili jste už někdy laserovou epilaci? Nebo jste spíše konzervativní a dáváte přednost tradičním depilačním metodám? Nebojte se podělit se s námi o své názory a zkušenosti v diskuzi, těším se na ně!