Popis trasy

Křivoklátsko

V kraji neproniknutelných lesů a romantických hradních zřícenin leží první etapa našeho závodu. Převážná část téměř 72 kilometrové trasy vede chráněnou krajinnou oblastí Křivoklátska, která se připravuje na přechod do vyššího stupně ochrany v podobě národního parku. K uskutečnění závodu se tak nabízí jedna z posledních příležitostí! Úvodní etapu tvoří z velké části lesní a polní cesty, které jsou dostatečně široké na předjíždění. Startovat budeme u stylové nádražní výletní restaurace Zastávka Nižbor.

Šumava

Svět rašelinišť, jezer a hlubokých lesů tvoří největší národní park Střední Evropy. Hostitelem druhé etapy bude královna českých lesů, Šumava. Druhý úsek dokonale otestuje vaši připravenost. Na zhruba 50 kilometrové trati na vás čeká téměř 1900 výškových metrů. Těšit se můžete na dlouhé sjezdy i náročné stoupáky. Cesta vás zavede na 1214 metrů vysoký Pancíř a k Černému jezeru. Rozvrhněte si své síly dobře, tady se bude lámat chleba!

Slavkovský les

Hornatý ostrov zeleného klidu v dosud téměř panenské přírodě geografického trojúhelníku Karlových Varů, Mariánských a Františkových Lázní tvoří nenápadné pohoří Slavkovský les. Právě tady se po náročnější druhé etapě můžete těšit na velmi zajímavý a odlišný třetí úsek, jehož dějištěm je okolí Mariánských Lázní. Trasa vede převážně po lesních cestách a sjezdovkách na území chráněné krajinné oblasti. Zhruba 33 km dlouhá etapa bude posledním testem před velkým sobotním finále na úpatí Krušných hor.

Mostecká pánev

Třetihorní příkopová propadlina plná jezer a močálů bude hostit královskou etapu, která naše dobrodružství zakončí. Na úpatí Krušných hor se projedete kolem Mosteckého jezera a barokního zámku Jezeří, kde kdysi řádil i Casanova. Zapotíte se při stoupání nad koridorem plynovodu Transgas a prosvištíte větrným parkem v Nové Vsi. Vydáte ze sebe všechny síly! Při poslední zkoušce se budete muset poprat na téměř 67 kilometrové etapě s více než 2200 výškovými metry.

Začněte psát a stisknutím klávesy Enter vyhledejte

Shopping Cart