Krátká pyžama mohou být pohodlná i svůdná! Jak vybírat noční prádlo, abyste vypadali sexy a spalo se vám jako v bavlnce?

Přemýšleli jste někdy o tom, jak noční prádlo ovlivňuje váš spánek? Například krátká pyžama jsou v dnešní době velice trendy a mnoho lidí je upřednostňuje před spaním “na Adama”. Pokud patříte mezi stydlivější jedince, kteří neradi spí tak, jak je pán Bůh stvořil, ale zároveň chtějí vypadat svůdně pro svého partnera, pak si přečtěte následující řádky. Ty vám poradí, na co si dát pozor při výběru nočního prádla, a seznámí vás s nejvhodnějšími tkaninami určenými pro tento typ oblečení.

Krátká pyžama – pohodlí na prvním místě

Většina populace si stále ráda pospí v pohodlném pěkném pyžamu. Noční prádlo bývá často i nástrojem pro vyvolání touhy u vašeho protějšku. Bohužel řada žen zapomíná na fakt, že oblečení na spaní má být v prvé řadě pohodlné, a tak nakupují sexy košilky a pyžama, jež sice působí elegantně a svůdně, ale způsobují jistý diskomfort. Přitom obojí se dá docela dobře zkloubit! Vybírejte taková pyžama, která vám budou příjemná na dotek, nebudou vás nikde škrtit nebo škrábat a zároveň se vám budou líbit. Zvláštní pozornost věnujte zejména tkaninám, z nichž je prádlo ušito. Chcete-li, aby pyžamo působilo elegantně nebo svůdně, zaměřte se na detaily, jako jsou krajkové lemy, výstřih či zkrácené nohavičky.

Nejlepší materiály na spaní

Volba materiálu je nejdůležitějším faktorem při výběru pyžama. Je potřeba si uvědomit, co od tohoto prádla očekáváte. Někteří lidé trpí například nadměrným pocením, jiní jsou naopak velmi zimomřivý, někdo zase potřebuje šetrnou látku, protože má vysoce citlivou pokožku nebo se potýká s různými druhy alergií. Nejčastěji se na trhu setkáte se čtyřmi materiály, z nichž se šije noční prádlo. Jsou to bavlna, flanel, satén a v posledních letech také bambusové vlákno. Pojďte se podívat na nejvyhledávanější z nich.

Nesmrtelná bavlna pro příjemné snění

Vůbec nejoblíbenějším materiálem pro noční prádlo je bavlna. Důvodem jsou její unikátní vlastnosti a univerzálnost, díky nimž strčí do kapsy spoustu jiných tkanin. Charakteristické pro ni jsou následující atributy:

  1. Skvěle absorbuje vlhkost
  2. Hodí se pro osoby s citlivou pokožkou (alergici, atopici) 
  3. Je velice odolná a příjemná na dotek
  4. Perfektně izoluje

Aby si bavlněná pyžama zachovala své vlastnosti, je potřeba o ně vhodně pečovat. Ačkoliv se jedná o velmi odolný materál, perte jej vždy do 40 °C. Pokud máte na svém oblíbeném pyžamu nějaký potisk, nezapomeňte ho před vhozením do pračky otočit naruby. Bavlnu můžete také bez problémů žehlit, ale dejte si pozor, aby teplota žehličky nepřesáhla 110 °C.

Elegantní satén sluší každé ženě

Saténová pyžama dávno byla a stále jsou oblíbeným oblečením na spaní. Hodí se totiž opravdu pro každou postavu a kromě toho působí elegantně a sexy. Jedná se o extrémně příjemný materiál, který má navíc chladivé vlastnosti, takže jej ocení zejména ti z vás, jimž je neustále teplo. Satén působí na pokožce jako peříčko, je lehoučký a jemný. Varianta krátkého provedení, tedy tílko či tričko v kombinaci s kraťáskami, bude skvělou volbou nejen pro teplé dny, ale dobře vám poslouží také, pokud bydlíte v bytě, zejména v paneláku, kde může být i v podzimních měsících značné teplo.

Protože jste došli až sem, víte, že při výběru pyžama je potřeba zohlednit především své pohodlí a teprve poté řešit, estetickou stránku. Zjistili jste, že základem příjemného spánku je správná volba materiálu a seznámili jste se s těmi nejpopulárnějšími materiály na trhu s nočním prádlem. Nakonec jste se dozvěděli, jaké jsou vlastnosti bavlny a proč jsou trendy saténová pyžama. Teď už stačí jen přijít na to, co vyhovuje nejvíce vám.

A v čem rádi trávíte noc vy? Patříte mezi nahaté spáče, nebo máte rádi příjemný pocit hladkého, měkoučkého  pyžama na své kůži? Vyjádřete svůj názor v komentářích, jsme na něj moc zvědaví.

Ludmila Slováková

Začněte psát a stisknutím klávesy Enter vyhledejte

Shopping Cart