Permanentní make-up rtů. Co od něj můžete očekávat

Permanentní make-up není v současné době nic výjimečného. Tímto způsobem řeší ženy nejen úsporu času (především při ranním shonu), ale také se dá ledacos na obličeji upravit tak, aby byl celkový dojem dokonalejší. Také už vás napadlo, nechat se tak trochu vylepšit? V tom případě se jistě zabýváte otázkou, jakým způsobem změní permanentní make-up rty.

Permanentní rty: základní informace, výhody a postup

Pokud se stále nemůžete rozhodnout, zda je tento zákrok pro vás tím pravým, pak je tu jednoduchá rada. Zkuste se podívat na nějaké video, na kterém probíhá permanentní make-up rtů. Možná, že budete překvapeni. Pod rukama kosmetičky pomalu vzniká malé umělecké dílo. Rozhodně to není jednoduchý úkon. Proto je nutné vybírat pouze takové salony, ve kterých najdete zkušenosti, empatii a vkus. Kosmetička by vám měla být schopná poradit s výběrem vhodné barvy pro vaše rty. 

  • Není přece cílem vypadat jako semafor, ale být přirozeně krásná. 
  • Proto je nutné sladit barvu s typem vašeho obličeje.

Mikropigmentace není jen o „nabarvení“ rtů

Permanentní make-up může pomoci s některými problémy, se kterými si rtěnka ani konturovací tužka neporadí. Mezi nejčastější požadavky patří úprava symetrie a optické zvětšení rtů. Pokud se některý z těchto problémů řeší rtěnkou, pak výsledek mnohdy vypadá nepřirozeně a působí rozpitým dojmem. 

Pro zvětšení rtů se používá většinou technika stínování. Zakryjí se drobné nerovnosti a také různé defekty po oparech nebo jiném poškození rtů.

Akvarelová metoda

Moderní a stále více využívanou metodou je akvarel. Cílem je vyplnění celého povrchu rtů pigmentem. Rty vypadají přirozeně a přitom smyslně.

Jak celý proces probíhá

Po svém pevném rozhodnutí pro mikropigmentaci rtů projdete pěti základními fázemi, které budou trvat přibližně jeden měsíc.

Konzultace a výběr termínu

Solidní kosmetický salon vám nabídne úvodní konzultaci zdarma. Při ní se dozvíte, jaké jsou vaše možnosti a jaký způsob je pro vás tím pravým. Neobávejte se na cokoliv zeptat.

Profesionální zobrazení vhodného náčrtu

Pro lepší představu výsledku dostanete k dispozici náčrt vašich budoucích rtů. Můžete vyjádřit své připomínky a názory, které prokonzultujete s kosmetičkou a společně dovedete svůj budoucí vzhled k dokonalosti.

Bezpečný a bezbolestný zákrok

Je jasné, že jakýkoliv zásah do těla se neobejde bez více či méně nepříjemných pocitů. V tomto případě se ale používá speciální anestetický krém, který vaše rty natolik znecitliví, že nebudete pociťovat žádnou bolest.

Zahojení

K úplnému zahojení rtů po permanentním make-upu dojde cca do tří dnů. Není tím řečeno, že tři dny musíte sedět doma a nevycházet mezi lidi. Jen je třeba vyhýbat se prašnému prostředí a dbát doporučení kosmetičky.

Korekce

Jednou z častých otázek je, proč je nutná po mikropigmentaci korekce. Rozhodně to není z důvodu špatně odvedené práce. Po zákroku probíhají v pokožce složité procesy a provedené změny si po určitou dobu „sedají“. Není tedy možné vše udělat dokonale „na první dobrou“. Při korekci se může upravit šířka, tvar i barva rtů. Korekce se provádí za jeden měsíc po mikropigmentaci a nejen, že dovede výsledek k dokonalosti, ale po korekci vydrží permanentní make-up mnohem déle. 

Možnost následné korekce po cca třiceti dnech ženy ve velké většině vítají. Je to v podstatě lhůta, po kterou mohou získat názory svého okolí a udělat si jasnější představu o tom, jak mají jejich rty ve finále vypadat.

Ludmila Slováková

Začněte psát a stisknutím klávesy Enter vyhledejte

Shopping Cart