Sex ve zralém věku? Má své výhody! 

Erotika a fyzická intimita je často spojována s mládím. Sex ale není aktivita vyhrazená jen pro mladší věkové kategorie. Luxusní společnice i ty z privátů v Praze 10 a dalších čtvrtí by potvrdily, že podstatnou část jejich klientely tvoří právě starší muži. Jste i vy zralým gentlemanem? Pak byste měl vědět, že pravidelná sexuální aktivita je v pokročilém věku nejen krásná, ale také zdraví prospěšná! Přidáme navíc pár rad, jak si ji i v tomto životním období opravdu užít. 

Výhody intimity v pokročilejším věku 

Stejně jako dobré víno, i pánové se v jistých ohledech mohou věkem zlepšovat. S přibývajícími roky získávají na zkušenostech, uvědomělejším přístupu a hlubším poznání. Nepřestávejte se proto milovat, ať se neochudite o tyto benefity! 

  • Silnější zdraví

Být sexuální aktivní sebou přináší celou řadu výhod, a to jak psychických, tak fyzických. Posiluje vaší imunitu, snižuje stres a úzkosti. A v neposlední řadě při něm spálíte slušnou porci kalorií. 

  • Jiný úhel pohledu 

Ve stáří je snazší žít přítomným okamžikem. Namísto krocení roztěkaných myšlenek a stresování se povinnostmi si sex dokáže zralý muž opravdu procítěně vychutnat. 

  • Prodloužení délky života

Duševní pohoda ve spojení s fyzickými benefity vám skutečně mohou přinést roky navíc.

Andropauza a změny, které přináší 

Změnou, která se intimního života dotýká nejvíce, je snížená produkce mužského pohlavního hormonu – testosteronu. To opravdu může být překážkou pro ocenění sexu, ale ne nepřekonatelnou. Existuje mnoho mužů, kteří dokonce nepozorují žádnou změnu ve své sexuální touze

Kromě hormonálních změn se můžete potýkat také se zesílením tepen, jenž ovlivní schopnost dosáhnout a udržet erekci. Kapiláry, které přivádějí krev do penisu, již nemusí fungovat tak, jak by měly. Problémům spojených s kardiovaskulárním systémem lze ale čelit pravidelnou fyzickou aktivitou. Určitě byste měli vědět, že velmi prospěšná je i pravidelná masturbace. Není to dostatečně dobrý důvod k tomu, abyste si vyhradili nějaký čas pro sebe? 

Jak zlepšit sex v seniorním věku 

1.Změňte svůj přístup k intimitě 

Spolu s našimi těly se mění i představa smyslnosti. Tak, jako byl v mládí vzrušující a uspokojivý divoký sex, dnes mohou tu být nové představy a situace. Někdy stačí jen prosté sdílení intimity, polibky a laskání, ať už s oblečením, nebo bez něj. A je to naprosto v pořádku. 

2.Experimentujte

Sex v období andropauzy by neměl být pokusem o obnovení zkušeností z doby, kdy nám bylo dvacet, ale spíše snahou pochopit, co nám vyhovuje nyní. Neohlížejte se zpět a zkuste místo toho něco nového. Orální sex, dráždění bez penetrace, vzájemná masturbace nebo dokonce jen společná zábava s erotickými hračkami zůstávají nesmírně uspokojivými zážitky v každém věku.

3.Vyzkoušejte sexuální hračky

Apropos hračky… Možná jste je nikdy v životě nepoužili, ale vězte, že mohou výrazně zvýšit vaše šance na dosažení orgasmu a stejně tak výrazně zlepšit váš výkon. Bavte se s nimi sami, s partnerkou nebo třeba právě s profesionální společnicí. 

4.Správný mindset 

Nejlepší rada, kterou vám můžeme dát, je adaptovat se. Zachovejte si pozitivní přístup a otevřenou mysl, abyste poznali radosti, které jsou vám nyní vyhrazeny. Jste starší a moudřejší, znáte své limity i silné stránky, což nepochybně přispívá k vašemu kouzlu.

5.Kontaktujte lékaře 

Pokud mate pocit, že bez odborné pomoci se neobejdete, obraťte se na svého lékaře. I pouhá konzultace vám může pomoci pochopit a reagovat na změny, kterými vaše tělo prochází.

Máte i vy nějakou radu, jak si sex v pokročilém věku opravdu užít?

Ludmila Slováková

Začněte psát a stisknutím klávesy Enter vyhledejte

Shopping Cart