Kolik umělého je pro vzhled ještě přijatelné?    

Snaha vylepšit vzhled a zakamuflovat nedostatky je stará jako lidstvo samo. V současnosti můžeme pozorovat dva nápadné rozdíly oproti starým časům – jednak stále masověji přestává být toto pole pouze doménou něžného pohlaví, jednak možnosti současných technologií jsou na takové úrovni, o níž se v minulosti nikomu ani nesnilo.  Takže kdo má pár korun navíc a chuť, může si nechat vylepšit všechno – počínaje omlazovacími a epilačními procedurami, péčí o vlasy a plastickou operací nosu, prsou či pozadí konče. Přetvořit sebe sama podle vlastního přání zní lákavě, ale historie zná také řadu dost nešťastných případů. Kde je ta správná míra? 

Jen nepatrná úprava  

Při zásahu do původního zevnějšku je třeba se sebe sama zeptat,  pro koho jakoukoli estetickou úpravu podstupuji. A jediná správná odpověď musí znít: pro sebe. Kdo chce ohromit okolí, to s velkou pravděpodobností přežene. Extravagantní a provokující jedinci ať si klidně experimentují, ale ideální zásah pro normálního smrtelníka je takový, že jeho výsledek je alespoň na první pohled pokládán za přírodní. Teprve při bližším ohledáním chápavým a spřáteleným okem může být umění lidské ruky trochu patrné.

Další dobrý tip je, že podstoupená procedura by měla přinášet nějaký užitek pro každodenní život, například zkrátit čas strávený ráno či večer před zrcadlem. Tetovací technikou zhotovený decentní trvalý make up rtů nebo oblasti očí by mohl být správným lakmusovým papírkem při zjišťování, zda výraznější zásahy nabízené kosmetickými salony nebo estetickými klinikami jsou pro vás to pravé ořechové. Nenechte se polekat slovem trvalý (permanentní), to se používá pouze proto, aby vynikl rozdíl mezi zákrokem a běžnými líčidly. Ve skutečnosti jde o semipermanentní úpravu, která vydrží maximálně osmnáct měsíců.  

Barva a objem v jednom

Trvalé umělé nalíčení splňuje také první podmínku uvedenou v předchozím odstavci. Jeho užitečnost oceníte každé ráno, a přitom se nejedná o nic radikálního. Dá se říct, že nahrazuje běžné základní líčení; na ples nebo podobnou akci si ho klidně můžete doupravit a popustit uzdu vlastní kreativitě.  Na druhou stranu má permanentní make up oproti standardnímu líčení něco navíc – s využitím zákonů optiky dokáže vytvořit větší objem rtů nebo obočí. 

Pochopitelně se jedná o optický klam, tedy o pouhou iluzi. Avšak v tomto případě je klamání povolené a žádoucí. Rty jsou červenější či růžovější a správně odstínované ušetří peníze za hyaluronové výplně, řasy zase  nahrazují drahé voděodolné řasenky. Nemusíte se bát jednotvárnosti, jak pigment aplikovaný do rtů bledne, jejich celkové zbarvení se mění a dobarvení klasickou rtěnkou podle nálady není zakázáno. Naopak tmavé tóny užívané na oční oblast jsou míchány tak, že drží svůj odstín až do vyblednutí. Tomu se dá bránit včasnou korekcí. 

V Praze je všechno

Konkrétní řešení pro každého klienta je dobré prodiskutovat s odborníkem, který službu osobně poskytne. Studii pro permanentní make up Praha doslova praská ve švech, jejich kvalitu posuzujte nabídkou na webových stránkách a hlavně podle uživatelských recenzí.

 Praha je sice absolutní špička, ale nelze soudit jen podle místa působení, kdekoliv můžete narazit na nezkušené začátečníky.  Nebojte se zeptat na zkušenosti své potenciální tatérky, délku její praxe, nechte si ukázat fotodokumentaci jejích předchozích zákroků. Je to vaše svaté právo, protože jste platící zákazník a navíc dáváte všanc vlastní tělo. Zaměstnanci solidních salonů jsou na takový přístup nebo obavy zvyklí a rádi vám vyhoví.  

Kterou část obličeje byste při líčení nejraději vynechali, protože se vám jim nedaří namalovat dokonale nebo její nalíčení zabere příliš mnoho času: 

Ludmila Slováková

Začněte psát a stisknutím klávesy Enter vyhledejte

Shopping Cart