Nejlevnější parkování; letiště v Praze vás nemusí zruinovat! Kde a jak zde hledat dobrá parkovací místa za rozumnou cenu 

Chystáte se na dovolenou nebo vyzvednout  klienta a hledáte nejlevnější parkování na letišti? Praha nabízí různé možnosti, kde bezpečně a za slušnou cenu ustájit svého motorového mazlíčka. Jen je potřeba umět hledat. Abychom vám pomohli se zorientovat, přinášíme několik rad, jak si zajistit rozumné místo pro parking i na pražských letištích! Pojďte se podívat, jaké možnosti se nabízí a kde najdete nejdůležitější informace.

Nejlevnější parkování u letiště – porovnávač cen

S parkingem na pražských letištích je to mnohdy poměrně složité. Najít dobré a bezpečné místo za solidní cenu je pro většinu lidí nerozlousknutelný oříšek, a tak často rezignují a spokojí se buď s horším místem nebo předraženým parkovným. Avšak proč se nechávat zbytečně obírat o peníze, když je nasnadě jednoduché řešení, jak najít ta nejlepší parkovací stání s ohledem na poměr ceny a kvality? Na internetu totiž určitě najdete chytrý srovnávač, který vám během chvilky poradí, na kterých místech u vybraného letiště se vyplatí parkovat. Stačí se jen na síti rozhlédnout, zadat  vaše požadavky na parkoviště a online srovnávač za vás vyhledá nejrelevantnější výsledky na základě zvolených kritérií.

Podle čeho vybírat parkovací stání

Než se definitivně rozhodnete pro konkrétní parkoviště, popřemýšlejte, co od něj vlastně očekáváte. Je zbytečné připlácet si za nadstandardní služby nebo exkluzivní prostory, když o ně vlastně vůbec nestojíte.

  • Zabezpečení prostoru – pokud odlétáte na několikadenní dovolenou a auto bude na letišti stát poměrně dlouhou dobu, pak určitě vyžadujte, aby byl parking hlídaný. Nikdy nevíte, co se může stát. Vandalové se objevují všude a vy určitě nestojíte o žádná nemilá překvapení po návratu do Čech.
  • Výše ceny – předem si nastavte maximální limit, který jste ochotni za parkovací poplatek zaplatit. Pomůže vám to při filtrování výsledků.
  • Vzdálenost od terminálu – areál letiště může být velmi rozlehlý. Pakliže máte vy nebo vaši spolucestující nějaká pohybová omezení, určitě se vyplatí parkovat co nejblíže k terminálu.

Sledujte hodnocení uživatelů

Chcete-li mít jistotu, že vámi vybrané místo je skutečně dobré a bezpečné, pak se zaměřte na recenze od lidí, kteří tuto službu také využili. V online vyhledávači letištních parkovacích ploch naleznete hodnocení těchto klientů. Kromě toho, že si zde můžete prohlédnout fotografie, jak parking vypadá a získáte kompletní popis od provozovatele parkoviště, najdete tu recenze psané vždy na základě zkušeností reálných lidí. A to je právě ten nejdůvěryhodnější zdroj informací, který se vám nabízí.

Rezervace parkingu přímo z domova

Jakmile jste si definitivně vybrali, kam chcete uložit svého motorového kamaráda, můžete si zvolené místo jednoduše zarezervovat ještě než vyrazíte na cestu. Vyhnete se tím zbytečnému stresu a strachu z toho, jestli bude na vybraném parkovišti než dorazíte na letiště ještě k dispozici vůbec nějaké stání. Velikou výhodou je, že si rezervaci můžete takto vyřídit klidně několik týdnů předem. Stačí vyplnit speciální formulář, který je součástí online srovnávače a máte po starostech. Vyhledávač parkovacích míst udělá veškerou práci za vás. Vy už pak jen musíte přijet ve stanovený termín letiště.

A to už je k vyhledávání letištních parkovišť opravdu všechno. No řekněte, není to jednoduché? Teď už víte, jak si snadno z domova najít a rezervovat předem parkovací stání na letišti v Praze i jinde po ČR. Dočetli jste se také, která kritéria při volbě parkoviště zohlednit a proč je důležité číst uživatelské recenze. Nyní si už stačí jen naplánovat dovolenou!

A jak řešíte parkování při dlouhém pobytu v zahraničí vy? Jste zvyklí nechávat své vozidlo několik dní i týdnů na letišti, nebo raději využíváte pro přesun hromadnou dopravu? Sdílejte s námi své názory i zkušenosti v komentářích, budeme se na ně těšit!

Ludmila Slováková

Začněte psát a stisknutím klávesy Enter vyhledejte

Shopping Cart