Karlovarská výzva

Jsme v centru Karlových Varů, ale žádné lázně to nebudou!

Celou trasu jsme rozdělili do tří částí:

  1. Start a nájezd                      4 km
  2. Okruh (jede se dvakrát)   14 + 14 km
  3. Dotažení do cíle                 10 km

Čeká nás ostrý start na pěší zóně v ulici T.G.Masaryka, pak pozvolný výjezd kolem Becherovy vily a nájezd do terénu, kde je široká, ale stále stoupavá cesta, která vede na Lesovnu Diana, kterou budeme míjet ještě dvakrát po zdolání dvou 14-ti kilometrových okruhů lázeňskými lesy a zde bude také čekat tým s občerstvením v každém okruhu (na 18 km a 32 km trasy).

Jsme nahoře, pevná rychlá cesta pod koly vede kolem obory Linhart a po 700 metrech nás singlová cesta lesem zavede kolem Ovčího rybníka. Krátce protočíme pedály a míjíme rybník Linhart, odkud se rychlekší cestou přesuneme do travnatého singlu, který nás zavede nad parkoviště u sv. Linharta, kde je rozdělení tratí (až ve třetím průjezdu odbočíme vpravo do cíle). Pokračujeme stoupáním do nejvyššího bodu trati Doubská hora – Alberg 610 m.n.m. a přichází hravější sjezdová pasáž mezi stromy. Mineme chatu U Křížku a po chvíli další magické místo U Obrazu. Následuje pěšina K. Čapka s krásným úsekem sjezdových zatáček, která naváže na klidnější vrstevnicovou cestu s mostíky, kopírující říčku Teplou v údolí. Musíme ale zase řadit, protože nás čeká technický výjezd serpentin, za kterými stoupáme kolem výhledů na město, až k vyhlídce Karla IV. na Jižním vrchu, odkud si užijeme trochu adrenalinu při krátkém sjezdu. Další klikatá pěšina nás zavede k průjezdu mezistanicí Jelení skok, lanovky na rozhlednu Dianu. Prudkým stoupákem a přejezdem lávky nad lanovkou se širší stoupavou cestou dostaneme k chatě Rusalka, kolem které rostou buky „věšáky“. Další pevná cesta nás dovede do travnatějšího podkladu s následným dojezdem celého okruhu k altánu s bufetem.

Teď už znáte hlavní část trati, tak pokračujeme od rozdělení trati nad sv. Linhartem. Po odbočení směr cíl následuje krátké klesání, hlídaný přejezd silnice a malé vystoupání nad lom, kde si užijeme poslední singlový sjezd, který nás zavede na širší cestu nad tratí a průjezdemviaduktu se rozloučíme s ledy. Už čeká jen projetí kolem karlovarské arény, vjezd na plochu stadionu Závodu míru. ze schodů hlavní tribuny a tartanový sprint do cíle.

Tato etapa nemá start a cíl v jednom místě. Vzdálenost místa startu a cíle je 2,5 km.

Ludmila Slováková

Začněte psát a stisknutím klávesy Enter vyhledejte

Shopping Cart