Byty v Praze podle nejnovějších trendů – Frčí luxusní koupelny a teplé barvy v interiéru

Byty v Praze podle nejnovějších trendů – Frčí luxusní koupelny a teplé barvy v interiéru

Zajímá vás, jaké byty v Praze jsou aktuálně v módě? I když se to nemusí zdát, i nemovitosti podléhají aktuálním trendům, které se každým rokem mění. My jsme pro vás proto připravili přehled základních prvků, které by vám v letošním roce v bytě neměli chybět. Inspirujete se?

Velikost hraje roli – čím větší byt v Praze, tím lepší?

Dříve než se pustíte do výběru nejlepšího bytu, rozhodně si ujasněte své požadavky. V prvé řadě hraje roli rozhodně velikost bytu a s tím související cena za prodej nebo pronájem. Je pochopitelné, že čím větší byt zvolíte, tím více peněz z peněženky vydáte. A rozhodující je i lokalita. Byty v samotném centru Prahy jsou dražší než obyčejné byty v panelácích na okraji města.

  • Při výběru bytu se přitom snažte myslet i do budoucnosti. Představte si, kdo s vámi v bydlení bude i po několika letech. Rozhodující je například váš věk a to, zda v blízké době plánujete svoji rodinu rozšířit nebo spíše přemýšlíte nad klidným bydlením ve stáří.
  • Otázkou také je, zda upřednostníte spíše novou zástavu nebo vsadíte na nějakou starší. Více si o tom můžete přečíst v tomto článku.

Byty v Praze 4 nebo 5 jsou nejoblíbenější

Při výběru bydlení je samozřejmě rozhodující lokalita. Podle TOHOTO článku je to přitom vůbec nejdůležitější faktor při volbě vašeho nového domova. U lokality je třeba brát v úvahu dojezdovou vzdálenost do práce i školy dětí. Některé pražské části jsou přitom oblíbenější než ostatní. Vůbec nejméně osob na metr čtverečních byste přitom hledali na Praze 9.

  • Z hlediska developerských společností jsou dlouhodobě v kurzu městské části Praha 4 nebo Praha 5. Zde tak v poslední době vznikají nové výstavby, které zohledňují aktuální trendy v bydlení a lákají tak na moderní provedení.
  • Řada osob dává přednost bydlení, které je stále blízko zeleně, a přitom není tak obtížné dostat se do centra. Pokud se do takové skupiny obyvatel řadíte i vy, možná pro vás bude lukrativní městská část Praha 9 nebo Praha 10, které tyto podmínky splňují.

Trendy v roce 2022

Přejděme nyní již k samotnému vybavení bytů. V letošním roce se do popředí dostává hned několik prvků, které na první pohled zaujmou. Jaké to jsou?

Styl 70. let

Módní trendy let minulých se neustále vracejí. A stejně tak je tomu i u bytového vybavení. Letošní rok přitom zcela ovládají sedmdesátá léta, a to hlavně co se podlah týče. Byty, které sledují poslední trendy, tak bývají vybaveny takzvanou terazzo podlahou. Jedná se o směs cementu a luxusních kamenných drtí, které vašemu domovu propůjčí nevídanou krásu.

Pokud jste si chtěli koupit ostře řezaný nábytek, rovnou na to zapomeňte. V letošním roce totiž frčí oblé tvary. Takový tvar může mít například vaše nová pohovka, která celý prostor zútulní.

Zelená je v kurzu

Pokud nyní přemýšlíte nad barevnými kombinacemi a dumáte, která barva je vlastně barvou roku 2018, máme pro vás odpověď. Je to totiž zelená, která především v Praze poskytne neodmyslitelný nádech přírody i u vás doma. Vsaďte přitom na tmavou přírodní zelenou, která působí útulně. Pořiďte si doplňky, závěsy, nebo zelenou barvou vymalujte i stěnu.

Vlastní lázně u vás doma

Dobám, kdy koupelny byly nevzhlednou místností uvnitř bytového jádra, již dávno odzvonilo. Současné developerské projekty mnohem více vsázejí na luxusní domácí lázně. Výjimku tak nepředstavují opravdu velké koupelny, ve kterých najdete vše, co jste si kdy mohli přát. Luxusní vanu uprostřed místnosti, sprchový masážní kout, obklad z mramoru a ratanové doplňky. To je základní výčet, který by ve vaší koupelně neměl chybět.

A nezapomeňte ani na živé rostliny. Ty by nejlépe měly splňovat současné trendy fotogeničnosti, abyste je mohli ukázat na sociálních sítích. Vsaďte třeba na zajímavý kaktus, fíkus nebo tchýnin jazyk.

Co myslíte, je důležitá velikost bytu nebo jeho prostorové řešení? A jaké trendy vás nejvíce zaujaly? Podělte se s námi o vaše postřehy v komentářích.

Ludmila Slováková

Začněte psát a stisknutím klávesy Enter vyhledejte

Shopping Cart