Jak na odstranění tetování – diskuzní fóra mohou být zdrojem užitečných informací!

Jak na odstranění tetování – diskuzní fóra mohou být zdrojem užitečných informací!

Odstranění tetování a diskuze, které se tomuto zákroku věnují – téma, jemuž zasvětíme následující řádky. Nechali jste si v mládí zkrášlit tělo a po letech jste dospěli k rozhodnutí, že se této „permanentní“ výzdoby zbavíte? Nakonec proč ne? Ať už vás k této zásadní změně přivedly zdravotní důvody, tlak ze strany partnera nebo třeba něco úplně jiného, máte na to právo! A nejen to. Navíc máte také štěstí, že existují spolehlivé metody, jimiž lze tetování téměř dokonale odstranit. Ani s množstvím klinik estetické medicíny, na nichž je možné zákrok podstoupit, to není v České republice vůbec špatné. Přesto ještě trochu váháte? Přemýšlíte nad případnou bolestivostí procedury nebo nad tím, zda si ji po finanční stránce budete moci dovolit? A co konkrétní klinika? Podle čeho ji vybrat?

Odstranění tetování v diskuzích

Téměř každý člověk, který kdy surfoval po internetu, alespoň příležitostně zavítal do „virtuálního prostoru“ určeného k výměně názorů. Ani vy zřejmě nebudete výjimkou. Ano, řeč je o diskuzních fórech, která jsou běžnou součástí celé řady webových stránek. Narazíte na ně pod články publikovanými v online periodikách, ale i na mnoha tematicky zaměřených webech. Některé věci jsou v nich probírány častěji, jiné spíše ojediněle. Někoho to možná překvapí, ale záležitosti spojené s tetováním bývají předmětem diskuzí velice často. Jde totiž o způsob zdobení těla, který je starý jako lidstvo samo a jeho kouzlu už podlehla nemalá část populace. Čím dál více lidí má proto potřebu toto téma řešit. Někdo chce poradit s volbou motivu, další se chlubí již hotovým obrázkem a někdo další pátrá po informacích, které se týkají způsobů, jakými se lze tetování zbavit.

Hledáte informace?

Vážně uvažujete nad tím, že byste svému tetování dali jednou provždy sbohem? Nevíte, jak na to? Nemáte se s kým poradit a zároveň je vám jasné, že záležitostí, které se s vaším rozhodnutím pojí a které je potřeba si ujasnit, je více než dost? Máte pravdu. A ačkoliv je toho hodně, co se lze dozvědět přímo z webových stránek specializovaných klinik či salonů krásy, buďte opatrní! Je tu jistá možnost, že přinejmenším určitá část z toho, co na nich najdete, bude mít více společného s reklamou než-li se skutečností. Ne snad, že by si provozovatelé klinik dovolili vyloženě lhát, to nikoliv. Někteří však mohou mít v zájmu svého byznysu sklony k tomu, aby odstranění tetování vykreslili jako zcela snadný, bezbolestný a finančně nenáročný proces, s nímž nejsou spojena ani ta nejmenší rizika. Estetická medicína v naší zemi je sice na velmi vysoké úrovni, ovšem chybička se občas vloudí. Každý střízlivě uvažující člověk ale zřejmě chápe, že nic na světě není dokonalé. Co s tím? Jak se dozvědět vše potřebné? Nebo jak se vyhnout amatérům, kteří by vás mohli poškodit?

Není nad osobní zkušenost!

Chcete-li si udělat co nejkomplexnější obrázek o tom, co vás asi tak čeká, kromě informací načerpaných přímo z „profesionálních“ zdrojů, si navíc projděte také diskuzní fóra. Obvykle totiž není nad osobní zkušenost, o kterou se s vámi někdo podělí. A co by vás v souvislosti se zákrokem mělo zajímat nejvíce? Jaké věci mohou být pro vás důležité, když vybíráte kliniku, na které by vám pomohli zbavit se nežádoucího tetování? Hledejte zejména tyto informace:

  • Jaká metoda je nejlepší – na tom se zřejmě shodne naprostá většina diskutujících. Je to laser! S laserovými přístroji pracuje převážná většina zdejších klinik a salonů krásy. Důvod je prostý. Jde o vysokou efektivitu této metody, která vás dovede tetování zbavit tak, že stopy po jeho existenci budou minimální, někdy dokonce žádné. Někteří lidé vám možná také doporučí tzv. cover neboli překrytí původního motivu něčím jiným. Jak ale z názvu vyplývá, nezbavíte se výzdoby úplně. Pouze vám ji „přemalují“, což vám vyhovovat nemusí.
  • Jak je to s cenou zákroku – to zajímá v podstatě každého. Faktem je, že výše zmíněná laserová metoda je ve srovnání s jinými postupy finančně náročnější, což vám jistě potvrdí každý, kdo ji podstoupil. Dozvíte se však také to, že za odstranění tetování obvykle zaplatíte pouze jednotky tisíc. Větší obnos si musíte připravit jen tehdy, bude-li „ošetřovaná plocha“ vašeho těla rozsáhlá. 
  • Jak moc to bolí – závisí na zvolené metodě a také na tom, kdo vám na otázku odpovídá. Někdo je zkrátka citlivější, jiný má práh bolestivosti hodně vysoko. Je však nutno uznat, že laser je v souladu s tím, co tvrdí lékaři, téměř bezbolestný. V případě chirurgického vyříznutí nebo u tzv. dermabraze, tam už se zcela objektivně jedná o zákroky bolestivé. 

Komu se svěříte do rukou?

Až načerpáte potřebné informace týkající se samotné podstaty zákroku, případně jeho ceny, budete nuceni učinit důležité rozhodnutí. Nepůjde o nic menšího než o výběr kliniky. Komu se svěříte do rukou, abyste nemuseli mít obavy o výsledek? Jak poznáte skutečné profesionály? Názory lidí prezentované na rozmanitých diskuzních fórech mohou být dobrým vodítkem také v tomto případě. Čím více pozitivních zkušeností, tím větší šance, že zákrok dopadne k vaší naprosté spokojenosti. Přestože jsou kvality naší estetické medicíny nesporné, mohou se najít výjimky. Tak pozor na to!

Jak velké je tetování, kterého se hodláte zbavit? A máte strach, že by se zákrok nemusel vydařit?

Ludmila Slováková

Začněte psát a stisknutím klávesy Enter vyhledejte

Shopping Cart