Úklidové služby využívají developeři i soukromé osoby. Co můžete najít v jejich nabídce?

Úklidové služby využívají developeři i soukromé osoby. Co můžete najít v jejich nabídce?

Mnoho lidí si pod pojmem úklidové služby představí uklízečku ve škole nebo v kanceláři. Ve skutečnosti je však portfolio úklidových firem daleko pestřejší. Dnes je už možné objednat si profesionální úklid prakticky na cokoliv. Pokud jste někdy zvažovali, že si najmete paní na úklid, nebo máte podnik, která se potýká s všudypřítomným nepořádkem, pak byste se měli začíst do následujícího článku. Ten vám prozradí, na jaké činnosti se úklidové firmy nejčastěji zaměřují.

Úklidové služby po stavbách a rekonstrukcích

Služby úklidových firem jsou běžně využívány pro finální přípravu novostaveb před jejich předáním novému majiteli. Po dokončení výstavby je potřeba dům vždy perfektně uklidit, aby byl klient naprosto spokojen.Jde o náročný proces. Během stavebních prací dochází k zanesení prostoru prachem a nečistotami a celkově je interiér daného objektu v tomto směru vystaven vysoké zátěži. Stavební nečistoty ulpívají ve spárách, na nábytku, na podlaze i na oknech. Profesionální úklidové služby dokážou tohoto nepořádku nemovitost zcela zbavit. To proto, že disponují kvalitní úklidovou technikou a vybavením potřebným pro důkladné odstranění i hůře dostupných nečistot.

Řádění živelných pohrom a mimořádné události

Mnoho úklidových společností vám dnes nabídne také úklid po mimořádných událostech. Například živelné pohromy mohou způsobit nemalé škody na majetku, ale také extrémní nepořádek. V případě vytopení či povodní je nezbytné vypořádat se kromě úklidu přemístěných a rozházených předmětů například i s plísněmi či hnilobou. Profesionálové přesně vědí jak na to. Některé podniky vám navíc nabídnou také vyklizení objektu a odvoz odpadu; tuhle možnost využijete třeba po požáru, kdy je většinou zničeno poměrně velké množství vybavení a stavebního materiálu.

Pravidelný úklid domácností

Ne každá žena je rozená hospodyňka, která má čas a chuť věnovat se doma úklidu. Některé dámy a páni jsou natolik pracovně vytížení, že doma netráví příliš mnoho času. A pokud se tam už nachází, úklid je to poslední, na co mají myšlenky. V takovém případě přichází na řadu úklidová firma, jež všechny činnosti spojené s eliminací nepořádku a nečistot vyřeší za vás. Dnes se jedná o naprosto běžnou službu, kterou využívá mnoho lidí po celém světě, a to nejen těch nadstandardně situovaných. Mezi běžné činnosti úklidových služeb v domácnostech například patří:

  • utírání prachu,
  • vytírání podlah a vysávání koberců,
  • umývání oken a parapetů,
  • mytí toalety a koupelny,
  • vynášení odpadků,
  • čištění topných těles (například radiátorů),
  • dezinfekce vypínačů, klik a madel,
  • doplňování odpadních sáčků, toaletního papíru, kuchyňských utěrek, atd.

Úklid průmyslových objektů

Kromě novostaveb, domácností a nemovitostí zasažených živelní pohromou se úklidové firmy často věnují také průmyslovým objektům. Udržet v čistotě takto velký komplex budov a prostorů je velice časově i technologicky náročné. K tomu, aby se v co nejkratším čase takový objekt důkladně vyčistil, je zapotřebí dostatek pracovníků a také speciální techniky a mechanizace.Například těžké průmyslové vysavače, které dokáží nejen vysát pevné povrchy, ale také třeba vyčistit koberce v administrativních částech budovy. Profesionálová by měli být schopni nejen uklidit nepořádek a vyčistit strojově či chemicky nečitosty, ale také obnovit lesk, odstranit zaschlou barvu i cement, zadřený prach nebo dokonce drobná poškození povrchu.

Tak to by byly čtyři základní činnosti, kterým se nejčastěji věnují úklidové firmy. Samozřejmě existuje daleko více možností, kde je lze využít – od úklidu administrativních budov po mytí výloh. Vy jste se však dočetli o tom, které z nich soukromé osoby i podnikatelé využívají nejčastěji. Teď už si můžete být jisti, že úklidové služby se netýkají jen vytírání podlah ve škole, ale také pravidelného úklidu domácností, průmyslových objektů nebo třeba přípravy novostaveb k předání klientovi.

A jak se stavíte k úklidu vy? Využili jste někdy profesionální úklidové služby nebo si raději vše uděláte sami? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích, jsme na ně zvědaví!

Ludmila Slováková

Začněte psát a stisknutím klávesy Enter vyhledejte

Shopping Cart