Koberečky i do kuchyně? Bude vám tepleji od nohou a místnost útulnější

Možná si říkáte, že do kuchyně koberečky nepatří, protože se špatně uklízí a mohou klouzat. Nebuďte na ně tak přísní. I v kuchyni najdou své praktické uplatnění. Udržovat je není tak těžké, jak zdá. A místnost ihned získá mnohem osobnější a útulnější ráz. 

Koberečky pomohou s nepříjemným chladem, který jde v zimě od podlahy 

Také je vám často zima od nohou? Dlažba, která je oblíbenou podlahovou krytinou kuchyní, je sice velmi nenáročná na úklid, ovšem jakmile začnou teploty klesa, projeví se to i na vaší podlaze. Domácí pantofle či ponožky se pro vás stanou nutností.  

Proti studené podlaze může pomoci třeba podlahové topení. Co když však takové topení nevlastníte a doporučované vlněné ponožky vám kloužou? Pokud trpíte na zimu od nohou zkuste to vyřešit právě koberečkem. Ten vašim nohám poskytne příjemný dotyk  a izoluje vás od studené podlahy. Nápomocen bude i v případě, že vám v kuchyni rády pomáhají i vaše malé děti. Hlavně ty, které ještě neumí pořádně chodit, koberček ocení. Lezení v zimě po koberci bude mnohem příjemnější než po studených dlaždicích. A pro dítě samotné také mnohem jednodušší. 

I zde vybírejte podle materiálu

Možná jste slyšeli, že nejlepší koberce jsou ty z přírodních materiálů. V kuchyni je to však trošku jinak. Zde na celé čáře vyhrává syntetika. Je prostě odolnější, méně zachytává pachy a je také levnější. Ideálním kombinace. Nikdo neříká, že váš kuchyňský kobereček měl vydržet několik desetiletí. Do kuchyně je právě lepší koupit levnější kus. Po topné sezóně se s ním pak lehce rozloučíte. A příští rok ozvláštníte kuchyň zase jiným motivem či barevným provedením. 

Ani úklid nemusí být tak problematický, jak se může na první pohled zdát 

Možná už jste o kuchyňském koberečku uvažovali, ovšem to, co vás vždy odradilo, byla otázka údržby. Vinylová, laminová podlaha nebo dlažba jsou oblíbené právě pro to, že se velmi dobře zametají a myjí. Ovšem ani údržba koberce nemusí být tak náročná, jak se na první pohled může zdát.  

  • Smítka se dají velmi jednoduše vyluxovat. 
  • Skvrny často odstraníte jen pomocí mýdlové pěny. Je však velmi důležité je začít řešit co nejrychleji.
  • V případě, že máte rádi technologické vychytávky, neuděláte špatně, když použijete vysavač s funkcí mokrého čištění.
  • Pokud se skvrn obáváte opravdu hodně, pak dobře poslouží barevné vzory. Nevzhledný problém se ve změti barev může lehce ztratit.

Kobereček není o mnoho náročnější na údržbu než jiné druhy podlahových krytin. Jen je potřeba vše začít řešit včas. A ještě vás přestanou studit nohy při vaření.  

Raději pořiďte koberec s protiskluzovým nátěrem

V kuchyni je potřeba dbát na bezpečnost dvojnásobně. Přece jen se při vaření více pohybujete a také často manipulujete s vroucími potravinami. Proto by se bezpečnost neměla podceňovat a koberec by měl mít vždy kvalitní protiskluzový nátěr. Ten zajistí, že kobereček v žádném případě nepohne a nepodjede vám pod nohama v tu nejnevhodnější dobu.

Menší kusové běhouny jsou v kuchyni praktičtější než klasické koberce 

Právě proto, že v kuchyni je největší riziko různých skvrn a znečištění, je vždy lepší volit menší kusový koberec než ten, který vám pokryje celou kuchyň. V případě většího znečištění jej totiž můžete jednoduše vyměnit nebo pokud si zvolíte dobrý materiál a velikost, tak i vyprat. To s velkým kobercem prostě nelze udělat. 

Proč si kobereček pořídit?

  • Studená podlaha už vás nebude tolik trápit.
  • Kuchyň se zútulní a dostane nový vzhled. 
  • V případě, že rádi chodíte bosi nebo máte malé dítě, oceníte teplý kobereček dvojnásobně.
  • Ty kusové ze syntetických vláken mají velmi příznivou cenu.
  • I pro návštěvy se stane nepřehlédnutelným novým doplňkem.
  • Protože se jedná o věc, která není finančně náročná, lze ji v létě jednoduše zse odstranit.

Také je vám často zima od nohou? Jak to řešíte?

Ludmila Slováková

Začněte psát a stisknutím klávesy Enter vyhledejte

Shopping Cart