Kupujete výbavičku? Nezapomeňte na spací pytel pro miminko!

Pořídit výbavu pro miminko včetně kočárku, spacího pytle pro miminko a dalších kojeneckých potřeb. Tak, aby vyhovovala rodičům, miminku, odpovídala ročnímu období, byla praktická, ale zároveň nestala jmění. To je celkem “věda”.

Jaké jsou dnes trendy, co maminky rády pořizují svým novorozencům a co už nějakou dobu tak nějak nepatří mezi módní hity? Pojďme se společně podívat!

Klidný spánek  je základ!

Ničím nerušený spánek je základem pro dobré naladění se do dalšího dne. Je také základem dobrého zdravotního stavu a dokáže zajistit psychickou pohodu pro maminku i malého potomka. Jaké jsou tipy odborníků pro kvalitní spánek miminka? Které momenty naopak dokáží negativně ovlivnit klidný spánek dítěte?

  • teplotní výkyvy
  • špatně zvolené ložní prádlo
  • hlučné prostředí s výraznými zvuky
  • nevhodná postýlka či matrace
  • nedostatečný úklid a zvýšený výskyt alergenů
  • stres a nervové vypětí během dne

Správné ložní prádlo pomůže zajistit miminku klidnou noc!

Jaké ložní prádlo vybrat pro svého drobečka? Volíte mezi běžnou peřinkou, zavinovačkou a nebo spacím vakem? Máme pro vás řešení!

Peřinka

Ta je prostě klasikou. Mezi její výrazné slabiny však patří moment, kdy se dítě odkopává. Hrozí také opačný problém, kdy se peřinka naopak dostane na obličej miminka a to má pro svůj spánek částečně omezený přísun kyslíku.

Zavinovačka

Ta je vhodná pro úplně malá miminka, která potřebují mít stále pocit pobytu u maminky v bříšku. Většina miminek ale zavázaný a stísněný prostor nevyžaduje.

Spací pytel

Tento druh ložního prádla pro miminko je mezi maminkami aktuálním hitem . A to nejen proto, že se na trhu objevila řada typů a střihů spacích vaků v obzvláště nádherných barvách a vzorech! Je libo spací vak s jednorožci pro krásnou princeznu nebo  potisk s autíčky, prasátkem Peppou nebo dokonce s motivem divokého života v pralese? Fantazie tvůrců designu téměř nezná mezí a maminky tyto vaky kupují s o to větším nadšením. Proč jsou ale spací pytle pro miminka takovým hitem? Známe řadu pozitivních důvodů pro ukládání miminek ke spánku právě do nich.

  • Miminko se neodkope.
  • Spací vak nemůže vypadnout z postýlky.
  • Maminka lehce vyjme miminko z postýlky, aniž by musela přidržovat peřinku.
  • Uspávání ve vaku je velice pohodlné, umožňuje nošení, i houpání.

Hodí se spací pytel pro miminka i do kočárku?

Ano! Toto je jedna z největších výhod spacích vaků. Dají se použít jak doma v postýlce, tak na cesty v kočárku. A ideální jsou i na přenášení miminka z kočárku domů nebo naopak z postýlky do kočárku s korbou. Ideální je, si pořídit vaky dva. Jeden na cesty v prašnějším prostředí v kočárku a druhý do postýlky. To kvůli čistotě.

Pytle pro malé i větší děti

Pytle na spaní se samozřejmě liší podle věku dětí, pro které jsou určeny. Pro úplně malé tvorečky vybíráme spací vak s uzavřenými nožičkami pěkně v teploučku. Díky dvěma rozepínacím ramínkům, které se zapínají na cvočky, lze jednoduše umístit a zafixovat miminko.

Větší děti, které již umějí chodit, ocení spací pytel s otvory a krátkými nohavičkami, kterými se dají prostrčit nožky. Díky nim mohou před spaním ještě chvíli běhat, než se nakonec odeberou ke klidnému spánku. Mají přece spací pytel pro ten nejklidnější spánek!

Kde spí vaše dítě?

Společnost je rozdělena na dva tábory. V poslední době je totiž moderní společný spánek s dětmi. Někdo na něj nedá dopustit a jiný v něm nenachází zalíbení. Spánek malých dětí s rodiči v jedné posteli se stal kontroverzním tématem.

Jaké ložní prádlo se líbí nejvíce vám? Máte rádi klasické zavinovačky pro ta nejmenší miminka? Nebo jsou pro vás spací vaky tou jednoznačně nejlepší volbou již od narození miminka? Dejte nám vědět, jaké vzory a střihy jste si u nich oblíbili nejvíce!

Ludmila Slováková

Začněte psát a stisknutím klávesy Enter vyhledejte

Shopping Cart