Depilace laserem a 7 podobných nesmyslů ze světa odstraňování chloupků

Už jste někdy slyšeli pojem „depilace laserem„? Nebo tvrzení, že postoupením zákroku se vystavujeme radiaci? Ve světě odstraňování chloupků je rozšířeno mnoho mýtů, polopravd a někdy i celkem úsměvných nesmyslů. Pojďme se na některé z nich podívat a konečně je vyvrátit. 

Depilace a epilace laserem je totéž 

Záměna termínů „depilace“ a „epilace“ nebo jejich používání coby synonym je, bohužel, velmi rozšířený nešvar. Pokud tedy slyšíte „depilace laserem“ jde o základní neznalost pojmů. 

  • Epilace znamená odstranění chloupků i s kořínky. Provádí se buď mechanicky (pinzetou nebo voskem), nebo zničením vlasových folikulů například laserem.
  • Depilace je  odstranění chloupků z povrchu kůže. Kořínky chloupků zůstávají nepoškozené. 

Vzhledem k tomu, ošetření laserem přímo cílí na folikul chloupků, je označení tohoto procesu za depilaci chybné.

Epilace laserem je nebezpečná 

Bezpečnost ošetření závisí na typu použitého laseru. Proto se ujistěte, že chodíte k certifikovanému odborníkovi, který používá jeden z akreditovaných laserových systémů. Některá kosmetická studia totiž skutečně mohou pracovat s levnějšími přístroji, kterým chybí potřebná atestace. Výrazně při tom ušetří na nákladech, ale vás vystavují možným problémům a zdravotním rizikům. 

Investujte do sebe a do bezpečného systému!

Při zákroku jste vystaveni radiaci

Radioaktivita nás, byť v malé míře, obklopuje na každém kroku – je ve vzduchu, který dýcháme, potravinách i vodě. Určitou dávku navíc dostaneme dokonce i při běžném létání. Schválené laserové epilační přístroje ale radiační záření nevyzařují a nejsou pro ošetřované klienty nijak škodlivé. 

Stačit vám bude jediný zákrok 

Odstranit všechny chloupky během jediného sezení laserové epilace není možné. Chloupky přirozeně rostou v různých cyklech a v různou dobu. Zatímco se laser zaměří na chloupky, které se na vašem těle již vyvinuly, vždy budou existovat další folikuly, ze kterých se chystají vyrůst nové. Nejlepší způsob, jak dosáhnout výsledků, je absolvovat zákroků několik. To nicméně neznamená, že už po prvním ošetření nemůžete vidět výrazné výsledky – dostatečně výkonná technologie pro to již existuje! 

Zbavíte se všech chloupků navždy 

Laserová epilace sice nemůže zaručit úplné odstranění chloupků na celý život, je však účinným prostředkem k omezení a odstranění současného růstu chloupků. Ty nejlepší lasery mohou snížit počet chloupků až o 90 %. Zbývající část chloupků doroste tenčí, měkčí a světlejší. Právě protože lasery mohou zničit stávající vlasové folikuly, specialisté doporučují provádět udržovací zakroky zpočátku jednou za rok, později lze intervaly prodloužit. 

Ošetření je bolestivé 

Moderní laserové přístroje jsou vybaveny výkonnými chladícími systémy, které při ošetřování kůži znecitlivují. Zákrok tak není bolestivý, nanejvýš při něm můžete pocítí mírný diskomfort v podobě mravenčení. Pokud jste citliví na bolest, můžete ji předejít použitím anestetizujících krémů. 

Laser může vyprovokovat růst dalších chloupků 

Nesmysl! Laserová epilace nezpůsobuje růst dalších chloupků. Každý člověk má svůj vzorec růstu chloupků geneticky zakódovaný, proto také každé tělo produkuje chloupky jinak. Zatímco někteří časem ochlupení ztratí, jiní s přibývajícím věkem zaznamenají pravý opak. Laser tedy vzniku nových vlasových folikulů nezabrání, a ani ho nijak neimplikuje. 

Komfort při zákroku, jeho výsledky a případně nežádoucí vedlejší účinky jsou přímo závislé  na použitém zařízení, jeho nastavení a odborníkovi, který jej obsluhuje. Laserová epilace může fungovat pro světlé chloupky, odstranit jejich výrazné množství hned při první návštěvě kliniky a být zcela bezbolestná – stačí jen správně vybrat specialistu, na kterého se obrátíte. 

Jaká nesmyslná tvrzení jste v souvislosti s laserovou epilací ještě slyšeli? Napište nám je do komentářů! 

Ludmila Slováková

Začněte psát a stisknutím klávesy Enter vyhledejte

Shopping Cart