Předsazená fasáda SCANROC.eu je ideální volbou pro vaši dřevostavbu

Švédská předsazená fasáda se postará o to, aby byla ve vašem domě celoročně stálá teplota a vlhkost. Unikátní technologie umožňuje instalaci na všechny typy nových i starších staveb. Kromě toho je certifikována i pro pokládku na výškové budovy do výšky až 100 m. Hledáte spolehlivý zateplovací systém pro dřevostavbu? Špičková provětrávaná fasáda SCANROC představuje optimální řešení, které zajistí celé stavbě hned několik zásadních benefitů. V článku jsme pro vás jasně shrnuli všechny podstatné informace, které vám pomohou vybrat spolehlivý fasádní systém šitý na míru vaší nemovitosti.

Předsazená fasáda SCANROC.eu odolá i v extrémních klimatických podmínkách

Nejedná se přitom jen o účinnou tepelnou izolaci během zimního období. Počasí v Evropě se vlivem globálního oteplování mění. Neustále se zvyšuje průměrná roční teplota. Léta jsou už několik let poměrně suchá a teplá. Kvalitní fasádní systém dokáže udržet příjemnou vnitřní teplotu i uprostřed parného léta.

Kvalitně provedený provětrávaný fasádní systém je účinný způsob, jak výrazně snížit náklady na provoz klimatizace. Výrazný rozdíl poznají ale také obyvatelé domů bez klimatizační jednotky.

Jak předsazená fasáda SCANROC.eu funguje a proč byste o ní měli uvažovat právě v souvislosti s dřevostavbou?

Většina Čechů, kteří se rozhodli pro stavbu nového domu, stále dává přednost zděné nosné konstrukci. Nicméně dle statistických údajů z roku 2021, tvořily stavby s dřevěnou konstrukcí 15 % všech nově postavených domů. Dřevostavby se pomalu a jistě dostávají do popředí zájmu.

Jejich stavba je jednodušší, rychlejší a ekonomicky výhodnější. Pro mnohé je pak rozhodujícím faktorem nízká energetická spotřeba a ekologický přístup.

V případě, že dřevostavbu opatříte odvětrávanou fasádou, zvolíte jako zdroj vytápění tepelné čerpadlo a na střeše budete mít nainstalovanou solární elektrárnu, vaše účty za energie budou minimální.

Provětrávaná fasáda je nákladnější ale pro dřevostavbu dává větší smysl než klasické kontaktní zateplení

  • Moderní kontaktní zateplovací systémy používají minerální izolanty, které mají výborné tepelně-izolační vlastnosti a navíc jsou nehořlavé. Mají ale také relativně vysoký difúzní odpor, což může být problém v kritických částech stavby, kde se často tvoří tepelné mosty. V těchto místech se zadržuje nadměrná vlhkost, která postupem času vede k tvorbě nebezpečných plísní.
  • Bezkontaktní fasádní systémy nepřiléhají izolační vrstvou těsně na stěnu stavby. Mezi zdivem a izolantem je vzduchová mezera, která zajišťuje neustálou cirkulaci vzduchu a také odvod nadměrné vlhkosti. Tato technologie zabraňuje extrémnímu prochlazení zdiva během zimních měsíců a naopak rozehřátí během léta. Díky tomu je uvnitř zachována vždy příjemná teplota při snížení celkových nákladů za vytápění nebo chlazení interiéru klimatizací.
  • Montáž nevyžaduje žádnou přípravu ani ideální povětrnostní podmínky. Obklad SCANROC má navíc velmi atraktivní vzhled cihlového zdiva (obklady jsou vyrobené z betonu nebo keramiky), který vyžaduje jen úplně minimální údržbu.
  • Skandinávský fasádní systém má špičkovou protipožární odolnost,  chrání celkovou konstrukci stavby a prodlužuje její životnost.

Moderní odvětrávaná fasáda snižuje tepelné ztráty a zároveň zabraňuje přehřátí interiéru

Provětrávaná fasáda SCANROC udrží uvnitř vaší dřevostavby po celý rok optimální klima. Díky moderní technologii nedochází k nadměrnému podchlazení a přehřátí vnějšího zdiva. Montáž je snadná, rychlá a lze ji provést i v zimě. Ve srovnání s kontaktním zateplení se snižuje riziko vzniku plísní na minimum.

Myslíte si, že je v dnešní době naprostá nutnost investovat do energeticky úsporných řešení, nebo zastáváte názor, že se současná turbulentní situace v brzké době uklidní? Zapojte se do diskuze pod článkem, a pokud už odvětrávanou fasádu máte, podělte se s ostatními čtenáři o vaše praktické zkušenosti a postřehy.

Ludmila Slováková

Začněte psát a stisknutím klávesy Enter vyhledejte

Shopping Cart