Liposukce břicha není nijak zvlášť složitá. Absolvováním zákroku však vaše fyzická proměna nekončí!

Liposukce břicha není nijak zvlášť složitá. Absolvováním zákroku však vaše fyzická proměna nekončí!

Liposukce břicha je poměrně frekventovaný chirurgický zákrok, který pomáhá odstranit nadbytečný tuk a vytvarovat postavu. Tento postup je stále populárnější, a to především díky vysoké efektivitě. Pro jeho celkovou úspěšnost je však důležité pochopit, že zákrokem samotným vaše fyzická proměna nekončí. Následovat musí pooperační péče. A nejen to! Svůj význam má také změna životního stylu. Hned uvidíte, co máme na mysli.

 

Čeká vás liposukce břicha?  

Trápí vás nadváha? Rozhodli jste se najít řešení a pro začátek podstoupíte liposukci břicha? Před samotným zákrokem je nezbytná důkladná příprava. Lékař nejprve zhodnotí, zda je pacient pro něco takového vůbec vhodným kandidátem. Jakmile je rozhodnuto, přichází samotný chirurgický zákrok. Specializované kliniky s moderním vybavením jsou dnes “na každém rohu”. Tedy téměř.  Přebytečný tuk vám odstraní, břicho náležitě vymodelují. Opravdu je to tak snadné?

Klíč k úspěchu spočívá v pooperační péči!

Přestože je pro úspěšnost procedury důležitá celá řada věcí, třeba to, jakou kliniku si vyberete, význam následné péče nelze podcenit. Pro celkový efekt je často zásadní. Lze říci, že při liposukci břicha je pooperační péče klíčem k úspěchu. Podívejme se proto, co musí každý pacient během rekonvalescence dodržovat, aby byl s výsledkem maximálně spokojen.

 

Pokyny lékaře se vyplatí dodržet

Prvním pravidlem v pooperační péči je důkladné dodržování pokynů poskytnutých lékařem. To zahrnuje správnou péči o břicho, užívání předepsaných léků a dodržování omezení pohybu.  V prvních dnech po liposukci břicha je klíčové poskytnout tělu čas na zotavení. Odpočinek a omezení náročných fyzických aktivit jsou nezbytné pro prevenci komplikací a pro urychlení hojení chirurgických ran.

Pozor na jizvy!

Specializovaná péče o jizvy hraje klíčovou roli v celkovém procesu pooperační péče. Odborníci na chirurgické zákroky mohou doporučit vhodné masti, krémy a techniky masáží, které napomáhají snížit výraznost jizev a podporují rychlejší hojení kůže. Důsledná a správná péče po liposukci břicha může mít významný vliv na konečný estetický výsledek a celkovou spokojenost pacienta s chirurgickým výkonem.

Jak si poradit s bolestí? 

Bolest a otok jsou běžné. Vyhnout se jim bohužel nelze. Lze je však mírnit. Efektivní kontrola bolesti a otoků je dosažitelná pomocí lékařem předepsaných analgetik a díky aplikaci studených obkladů. Důsledné dodržování lékařských pokynů, a to včetně eliminace jakýchkoliv fyzicky náročnějšíách aktivit, má v tomto ohledu obzvláštní význam. Věřte tomu! Pro co nejrychlejší a nejpohodlnější zotavení se řiďte vším, co vám lékař doporučí!

 

Zákrokem vaše proměna nekončí!

Liposukce břicha může být klíčem k dosažení požadované postavy, ale pro skutečně trvalé výsledky toho budete muset podstoupit víc. Tedy nejen zákrok samotný. Soustředit se musíte na dlouhodobější péči o vaše břicho a rovněž musíte učinit nějaké ty změny v životním stylu. Víte, jak o sebe pečovat? Jak změnit životní styl a stravovací návyky, abyste minimalizovali riziko opětovného přibírání na váze? Nevíte? Ale vždyť je to docela snadné!

Fyzická aktivita a zdravá strava

  • Fyzická aktivita – hlavně zvolna: Po dobu rekonvalescence je důležité se vyhýbat náročným cvičením. Jakmile to však lékař povolí, je dobré začít s fyzickou aktivitou. Ale postupně a systémově. Pozvolné cvičení podpoří zformování vašeho břicha. Ale opatrně!
  • Zdravá strava není o dietách: Diety mohou být lákavé, ale klíčem k udržení výsledků liposukce je vyvážený jídelníček. Zahrňte do stravy bohatou škálu ovoce, zeleniny, celozrnných produktů a kvalitních bílkovin. Vyhněte se nadměrnému příjmu cukrů a tuků a pamatujte na celkovou umírněnost.

Hydratace a umírněnost

  • Hydratace je klíčová pro vzhled: Dostatečný příjem vody je klíčový pro optimální zdraví a vzhled kůže. Pamatujte na to! Detoxikujete tělo a zlepšíte pružnost kůže. Pitný režim by měl být pečlivě sledován, zejména těsně po chirurgickém zákroku.
  • Žádné přejídání: Přejídání může samozřejmě způsobit opětovný růst hmotnosti, a to právě třeba v oblasti břicha, je-li to vaše problematická partie. Pracujte proto na vědomém přístupu k jídlu a rozpoznávejte signály hladu a sytosti. Malé, ale časté porce mohou být klíčem k udržení váhy a pěkné postavy.

 

Znovunabyté sebevědomí 

Liposukce břicha může mít výrazný vliv na psychický stav člověka. A to veskrze pozitivní! Odstranění nežádoucích tukových polštářů může posílit pozitivní obraz vlastního těla a zlepšit celkovou sebeúctu každého jedince. Přichází zdravé sebevědomí. Tento zákrok tedy přináší nejen fyzické a zdravotní změny k lepšímu, ale i psychologické benefity, které pacientům pomáhají dosáhnout harmonie mezi tělem a myslí. Kvalita života se tím rozhodně zvedá, existují i jiné způsoby, jak dosáhnout štíhlého těla.

Možné komplikace 

I když je liposukce břicha poměrně bezpečným a hojně frekventovaným zákrokem, nějaké riziko komplikací přece jen existuje. Ostatně tak jako pokaždé, když učiníte nějaký zásah do lidského těla. Někdy může dojít k otokům, nebo k poškození kůže. To ale opravdu jen výjimečně. Výběrem spolehlivéh odborníka, který se vás ujme, tato rizika snížíte na minimum. Komplikace jsou opravdu vzácné, ale je stále nezbytné být obezřetný a přijmout preventivní opatření. Chirurg a pacient by měli každopádně spolupracovat.

 

Jdeme do finále!

A jdeme do finále! Zajímá vás, jak dlouho trvá celkové zotavení? Kdy se zcela navrátíte do běžného života, ke svým každodenním aktivitám?    

Doba zotavování po liposukci břicha se liší v závislosti na individuálních faktorech, jako jsou celkové zdraví pacienta a také rozsah provedeného zákroku. Většina pacientů však začíná postupně obnovovat své každodenní aktivity už několik dní po operaci. Plné zotavení a návrat k normálnímu životu mohou ale trvat i pár týdnů. 

Zformování postavy a zlepšení zdravotního a psychického stavu však rozhodně stojí za trochu toho času a námahy. Nemyslíte?

Ludmila Slováková

Začněte psát a stisknutím klávesy Enter vyhledejte

Shopping Cart