Menu

Trofeje MASIV MTB STAGE RACE 2018

Masiv už je za rohem… Jednotlivé trasy znáte, trika pro vítěze etap jste také viděli. Co pro vás ještě máme připravené? Ceny pro vítěze a finišerská trika pro každého jezdce, který dokončí závod! Zajímavostí je, že oboje vznikalo tzv. doma. Ceny vytvořil Jan Čermák, sportovní ředitel Masivu, biker a kameník (povoláním). No a design finišerských trik navrhl/namaloval Gaspi, ambasador Masivu. Bez dalšího protahování, tady máte trička a finální podobu cen!!! Jak se vám líbí?

Finišerská trika

Ceny pro vítěze

„Masiv vol.2, další výzva pro bikery, ale i pro mne. Ještě se neodstartovalo, ale už teď je potřeba mít připravenou odměnu – památku za vydané úsilí. Protože cesty Masivu vedou napříč českým masivem, sáhl jsem stejně jako minulý rok do jeho útrob = do lomu pro kámen.

Tentokrát vám představím BŘIDLICI z moravskoslezského kulmu (z lomu Jívová).  Břidlice je kámen tradiční, známý už z dob raného středověku. Vyznačuje se štípatelností, odolností a stálostí vůči prostředí. To vše břidlici předurčuje k širokému použití jako stavebního i dekorativního kamene. Zkrátka jde o ideální kámen pro vytvoření trofeje pro Masiv!

Je tu ale ještě jeden důvod pro zvolení břidlice, trochu metaforický. Asi nejčastěji se štípaná břidlice (takové tabulky) používá jako střešní krytina. Jako symbolický vrchol stavby. A cena pro vítěze je vrchol závodu. Navíc, abyste se dostali do cíle druhého ročníku Masivu, budete muset zdolat několik vrcholů (a ne snadných), projevit odolnost a stálost výkonu, postavit se stejně jako kámen všem podmínkám a vytrvat.

Doufám, že se vám bude cena, ale i trasy líbit. A těším se na vás na Masivu!“

Jan Čermák

Sportovní ředitel MASIV / biker/ kameník