Menu

Tomáš Vokrouhlík: Etapáky dvojic jsou ty nejhezčí

Je to ostřílený borec, jeho jméno v bajkovém světě něco znamenalo.  Tomáš Vokrouhlík už ale dávno pověsil závodění na hřebík. Na Masivu se ale vrátí, chce být u toho. „Pro mě je etapový závod dvojic jeden z nejhezčích zážitků na biku, na které se jen tak nezapomíná,“ říká.

 Proč jste se rozhodl jet Masiv?

Jsou to už čtyři roky, co aktivně nezávodím. Dlouhou dobu mě vůbec nelákalo závodit a jen tak jsem se na kole vozil. Masiv je ale první závod, který mě po dlouhé době opravdu zaujal a začal jsem přemýšlet o variantě, že si opět na řidítka přidělám startovní číslo. Je to tip závodu, který slibuje hodně zážitků, a proto jsem se rozhodl se na něj přihlásit.

Co vás na závodě láká?

Láká mě náročnost a délka závodu. Ale asi nejvíce to, že je to závod dvojic. Je to jiné než klasický závod jednotlivců. Budou tu rozhodovat i jiné věci než jen výkon závodníků.

Jak se budete na závod připravovat?

Budu se snažit teď ty dva měsíce před závodem ještě najet kilometry, hlavně kvůli tomu že můj parťák je na tom výkonnostně líp než já. Ale úplně speciální přípravu neplánuji.

Podle čeho jste vybíral parťáka?

Parťákem mi bude Pepa Kamler. Svého času výborný profesionální biker. Aktuálně jsme kolegové v práci. Takže slovo dalo slovo a dohodli jsme se, že si uděláme pěkný konec září:)

Je něco, čeho se bojíte?

Jediné čeho se bojím, že na mě Pepa bude muset čekat:) Z ničeho jiného asi strach nemám. Doufám, že vyjde počasí a všichni si tento závod maximálně užijeme.  Pro mě je etapový závod dvojic jeden z nejhezčích zážitků na biku, na které se jen tak nezapomíná.