Menu

Šumava, královna českých lesů, hostitelka druhé etapy

 

Po Křivoklátsku nás čeká druhá etapa, tentokrát ve světě rašelinišť, jezer a hlubokých lesů. 50 km dlouhá trasa s více než 2 000 metry převýšení vás donutí sáhnout si na dno. Proniknete do zákoutí největšího národního parku České republiky včetně toho nejzajímavějšího, co umí nabídnout. Těšit se můžete na dlouhé sjezdy i čtyři náročná stoupání, z nichž nejdelší číhá v úvodu etapy.

Hned na začátku vás čeká první dlouhý stoupák na 1214 metrů vysoký Pancíř, na kterém se tyčí rozhledna, která nabízí výhled na západní část Šumavy s nejvyšší horou Velký Javor na německé straně.

 

Přes hluboké lesy se stoupáním a sjezdy po několika kilometrech dostanete do Hojsovy stráže, křižovatce turistických a cykloturistických tras. Cestou objevíte překrásnou přírodu, památné stromy, historické památky i střediska letní a zimní rekreace.

 

V údolí řeky Úhlavy leží malá obec Hamry, která nabízí jedinečné pamětihodnosti a okolo ryzí přírodu. Mezi masívem Královského Hvozdu a hřebenem Můstku se tyčí vrcholy, ze kterých uvidíte téměř až na hranice s Německem.

 

V závěru etapy na vás čeká největší karové ledovcové jezero. Jeho uhrančivě černá barva vám snad dodá energii, která vás nakopne až do cíle. Vydržte, tenhle pohled bude prostě masivní.