Menu

Premiérový Masiv ovládli Šilar s Kaněrou

Královská a závěrečná etapa na Mostecku sice vynesla druhé vítězství Adelovi s Průdkem (Superior MTB Team), celkové vítězství v etapovém závodě dvojic MASIV si ale pohlídali Kaněra s Šilarem (Mitas STRATOS Auto). Premiérový ročník závodu s délkou 220 km a převýšením 7 000 metrů, v němž se účastníci mezi etapami přepravovali vlakem, dokončilo 35 dvojic. 

  • Výsledky 4. etapy hledejte zde.
  • Celkové výsledky Masivu zde.

Závěrečná etapa na Mostecku vedoucí přes Krušné hory kopírovala na čele tu páteční. Dvojice ze Superior MTB Teamu neúspěšně hledala způsob, jak stáhnout prakticky sedmiminutovou časovou ztrátu na Mitas STARTOS Auto, aby v závěru získala alespoň vítězství.

Foto Tomáš Hejzlar

„Jeli jsme taktiku pijavice, takže jsme  se přisáli a jeli za kluma. V jednom výjezdu jsem trošku zrychlil, abych soupeře otestoval, ale nikam jsme nespěchali a v pohodě si udrželi první místo,“ hodnotil Jakub Šilar. „Máme velikánskou radost, protože je to první ročník a jsme první vítězové. Cestovali jsme a jedli jsme ve vlaku, jeli pěkně na pankáče. Závod měl skvělou atmosféru a byl to parádní zážitek, protože jsme si vždycky večer dali pivko, pokecali…“

Filip Adel s Matějem Průdkem to nevzdali, i když věděli, že bude za normálních okolností nemožné stáhnout ztrátu sedmi minut. „Nejsem zklamaný, i když jsme se chtěli pokusit o vítězství. První den jsme měli smůlu, druhý den jsme na kluky prostě výkonnostně neměli,“ přiznává Adel. „Pak už oni nemuseli jet a hlídali si to. Dneska jsme to několikrát zkusili, ale k ničemu to nevedlo. Vítězství v etapě potěší, jsem rád, že se nám podařilo dvě získat.“

Foto Yan Renelt

Pro Tomáše Vokrouhlíka, který společně s Josefem Kamlerem (RI-OKNA Mojekolo) bral celkové šesté místo, byl Masiv návratem po závodění po čtyřech letech. A podle všeho má chuť závodit znovu. „Nesedla mi jen třetí etapa, jinak to bylo parádní. Závod mi vrátil chuť k závodění, začalo mě zase bavit a příští rok asi budu zase závodit víc. Nejvíc mě bavila poslední etapa, vyhovovala mi profilově. Sice byla těžká, ale jezdivá. Věřím, že příští rok bude Masiv znovu,“ vyprávěl v cíli Tomáš Vokrouhlík.

V kategorii Masters (muži 40-49 let) vyhráli Masiv Jiří Pospíšil a Michal Palounek (Bike and Ski Bakajda Kologuru), z padesátníků a starších byli nejlepší John Schumann a Simon Eilrich z Dánska (Team Advokatkompagniet). V mixech si nadvládu udrželi Milena Cesnaková a Jiří Reeh (Cyklo Team Weber & High Point), nejrychlejšími ženami byly Mirka Pavlů s Petrou Stočesovou (Hejvy’s Intimmate Team).