Menu

Foto Yan Renelt

Petra Stočesová a Mirka Pavlů jely loni svůj první etapový závod na horských kolech, premiérou pro ně bylo i závodění ve dvojici. Nezalekly se výzvy a ta se jim vyplatila – vyhrály. Zopakují si Masiv? A pojedou opět spolu, nebo se postaví proti sobě?

O tom, že se dvojice na Masiv vrátí, nebylo pochyb od chvíle, co projely cílem prvního ročníku. A ani na chvíli nezapochybovaly, že by se jejich ženský tým měl jakkoliv měnit. „Měly jsme jasno ještě dříve, než jste oznámili konání dalšího ročníku,“ říká Mirka Pavlů, v nesportovním životě právnička.

„Na Masiv se těšíme, první rok byl výborný sportovní zážitek. Tratě vedly přes krásná místa a nádhernou přírodou,“ popisuje Mirka. „Je to výjimečný závod a nikdy jinde nezažijete to, co obnáší bydlení ve vlaku. Celý ten zážitek ale prostě nejde popsat, je potřeba to zažít.“

Tréninky a přípravy probíhají u holek průběžně, vysvětluje Mirka. Jsou totiž zvyklé se potýkat s triatlonovými tratěmi a náčiní rychle střídat ve stylu swim-bike-run. „Tak prakticky vypadá i celá naše příprava na Masiv. Trénujeme celoročně,“ dodává Mirka.

Že jde o kvalitní průpravu, která se vyplatila, se poznalo i na loňských výsledcích. Mirka společně s Petrou totiž suverénně ovládly čistě ženskou kategorii na Masivu – a byly úspěšnější než některé dvojice mužů, protože vždy bezpečně splnily časový limit. Ve druhém ročníku na ně nejspíše čeká mnohem větší konkurence, jenže ony se jen tak něčeho nebojí.

A co vy? Pojedete a nezaleknete se Masivu?