Menu

Parťáci si musí sedět jako lidi, říká favorit Filip Adel

Vyhrává co může. Třikrát jel nejslavnější etapák Cape Epic. Filip Adel bude rozhodně s parťákem Matějem Průdkem patřit k největším favoritům na vítězství v premiérovém ročníku Masiv MTB stage race, unikátního etapového závodu dvojic.

Filipovi Adelovi, který závodí za Superior MTB Team, to na horském kole jde. Vyhrává jednodenní závody, neztratí se ani na etapáku. A natrénováno mít bude, protože, jak se říká, nejlepší trénink je závod – a on závodí každý víkend. „Snažím se udržet ve formě celou sezonu, pořád závodím. Pár dní před Masivem se pojede republikový šampionát v maratonu, takže nejdůležitější bude regenerace a také to, abych měl na startu co nejvíce sil,“ vypráví.

Masiv pojede s Matějem Průdkem, týmovým parťákem. Kromě toho, že budou mít stejný materiál, takže si na trati v případě problémů mohou pomoci, také už se dobře znají. „Jeli jsme spolu maratonský pohár v Hlinsku a věřím, že nám to bude po všech stránkách klapat,“ myslí si Adel. „Masiv jsou sice jen čtyři etapy, jenže parťáci si musí sedět i jako lidi. Nemůžete být čtyři dny v kuse s někým, s kým si nerozumíte.“

Z jiných etapáků ví, co bude potřeba k úspěchu i na Masivu: aby vydrželo zdraví a také materiál. A když se to podaří? „Cíle máme nejvyšší. Hlavně si jedeme ale závod užít,“ říká Adel.

Tak uvidíme – Masiv se jede už 20.-23. září.