Menu

Odstartovali jsme registrace!
Pojede jen 200 týmů

Hledáte pořádnou výzvu do nové sezony? Už nemusíte! Unikátní etapový závod dvojic na horských kolech MASIV MTB STAGE RACE, který se pojede 12. až 15. září 2018, spustil registrace. Můžete se těšit na 4 etapy na 4 místech v Čechách, 250 najetých kilometrů, okolo 7 tisíc výškových metrů a hlavně cestování vlakem. Není na co čekat: nejvýhodnější startovné můžete získat jen do konce února nebo v případě, že budete mezi prvními 50 přihlášenými dvojicemi.

Byla to fakt pecka. I když v cíli všechny účastníky Masivu 2017 pořádně bolely nohy (a některé nejen ty), byli nadšení. Aby ne: takový závod, který nabídl bezpočet zážitků jak během etap na horském kole, tak i mimo ně ve vlaku, tady nebyl. Až Masiv přinesl kombinaci bajkování a cestování vlakem. Nejinak tomu bude i letos. Opět se pojedou čtyři etapy, do finále jde výběr konkrétních lokalit a už teď je jasné, že trasy budou z části nové.

„Masiv 2018 přinese to nejlepší z premiérového ročníku a také spoustu novinek. Zůstáváme na území českého Masivu, ale vylepšíme tratě, aby si je závodníci ještě víc užili.  Stejně tak budeme po jednotlivých štacích jezdit vlakem a část závodníků najde kompletní zázemí ve vlaku,“ vysvětluje Jan Dvořák, šéf organizačního týmu. „Servis bude ještě na vyšší úrovni než loni – postaráme se o naše závodníky od rána až do večera, připravíme jim čtyři skvělé závody v průběhu čtyř dnů.“

Stejně jako loni si mohou dvojice pořídit různé závodní balíčky. Základem je startovné, které je do konce února nebo pro prvních 50 týmů ve zvýhodněné výši 4 900 Kč / osoba. K němu si pak mohou týmy dokoupit transfery vlakem a přepravu kol, noclehy přímo ve vlaku nebo naopak nocování v hotelu. Letos je nově k dispozici i možnost zakoupit si i nocleh z úterý na středu před startem.

„Každý, kdo byl loni na Masivu, říká, že bajkování spojené s cestováním a spaním ve vlaku je neskutečný zážitek,“ říká Jan Dvořák. „Faktem zůstává, že nikde jinde na světě takový koncept nenajdete a je naprosto unikátní. Míst ve vlaku je ale omezené množství, takže doporučujeme na nic nečekat. Koneckonců, registrace může být skvělá motivace do tréninku.“

Masiv, to nejsou jen čtyři etapy na horském kole. Závod žije mezi nimi při cestách vlakem, má skvělou atmosféru. „Cestovali jsme a jedli jsme ve vlaku, jeli pěkně na pankáče. Závod měl skvělou atmosféru a byl to parádní zážitek, protože jsme si vždycky večer dali pivko, pokecali,“ vzpomíná Jakub Šilar, který se svým parťákem Michalem Kaněrou premiérový Masiv vyhrál.

Samozřejmě je na vás, kterou variantu závodu zvolíte – zda budete spát ve vlaku nebo dáte přednost hotelu, zda využijete transferů vlakem nebo pojedete na vlastní pěst. Pro konkrétní balíček se můžete rozhodnout později. Ale pozor: kapacita je omezená a na start druhého ročníku Masivu se postaví maximálně 200 dvojic.

Budete mezi nimi?

REGISTRUJTE SE NYNÍ ZA NEJVÝHODNĚJŠÍ CENU!

 

 

Foto Yan Renelt