Menu

Objevte s námi první etapu!

Přibližně 30 km západně od Prahy čeká první etapa závodu Masiv. Startujeme v 10:00 ve středu 20. září. Prvních 70 km závodu se pojede s 1400 metrovým převýšením. Více než 80% trasy povede po přírodních cestách mimo silnici. Trasa je výjimečná už tím, že se tu pojede pravděpodobně poslední závod. Místní chráněná krajinná oblast se připravuje na přechod do vyššího stupně ochrany v podobě národního parku.

Na jaká zajímavá místa se můžete těšit?

Křivoklátské lesy se v minulosti těšily velkému zájmu českých panovníků. Pod svahy se rozpínají knížecí lovecká sídla, která byla později doplněna a rozšířena sítí pevností. Křivoklát tvořil jednu z nejdůležitějších mocenských opor českého středověkého státu. Masivní komplex hradních budov se tyčí nad Rakovnickým potokem. Pohádkový nádech propůjčily Křivoklátu husté lesy, které tvoří doslova živou hradbu.

 

 

Hrad Nižbor, pod kterým bude Masiv startovat, nechal vystavět Přemysl Otakar II. Hrad získal svou finální podobu díky barokní přestavbě. V posledních letech překonal značnou míru devastace za komunistické éry.

 

 

Přehradní nádrž Klíčava zůstává jediným vodním dílem v celé oblasti. Po 50 metrové hrázi povede trasa strmou asfaltkou, kde se před vámi rozprostře malebný pohled na údolí klíčavského potoka s nádhernou zátočinou a zalesněným ostrůvkem.

 

 

K vidění toho bude ještě mnohem víc. Příroda Křivoklátska je neskutečně podmanivá, tak do toho pojďme šlápnout!