Menu

Masiv vyhráli junioři Jirouš s Honsou, Bubílek se Strožem poslední etapu

4 etapy, 220 km, 7 700 výškových metrů, 10 hodin a 38 míst. Sam Jirouš s Františkem Honsou z týmu ČS Specialized Junior MTB Teamu vyhráli druhý ročník etapového závodu dvojic, který v sobotu vyvrcholil na Šumavě. Závěrečnou etapu, stejně jako dvě předchozí, vyhráli Michal Bubílek s Janem Strožem, kteří po první etapě stahovali ztrátu 45 minut. Nakonec z ní dokázali umazat polovinu a zajistili pro tým ČS Accolade Bikeranch celkové druhé místo.

Výsledky 4. etapy najdete zde.

Celkové pořadí Masivu je k dispozici zde.

Čtvrtá a závěrečná etapa Masivu se jela na Šumavě, start i cíl měla v Nýrsku. Příznačným názvem Šumavské zúčtování přinesla 55 km a téměř 2 400 výškových metrů. Těsně před finišem Masivu vystavila stopku jednomu z týmů kvůli zranění. Časový limit v délce šesti a půl hodiny na závěr stačil všem týmům, i když vyčerpání bylo znát.

Na Šumavě vyvrcholil souboj o celkové vítězství – Sam Jirouš s Františkem Honsou nakonec bez problémů uhájili své vedení a na Michala Bubílka s Janem Strožem ztratili jen tři minuty. Stíhací jízda i tak ale vynesla Bubílka se Strožem na konečné druhé místo a oproti prvnímu dni si polepšili o 12 příček.

„Od prvního dne jsme měli náskok 45 minut, protože největší soupeře potkal technický problém. Ve druhé nejtěžší etapě nám ke konci došlo a stáhli na nás 11 minut. V pátek jsme jeli skvěle, jelo se nám asi nejlíp za celou dobu, jenže technický problém potkal nás a ztratili jsme 9 minut. Ale pořád nám zbývalo 25 minut ztráty a mohl jsme jet poslední etapu na jistotu,“ hodnotil Sam Jirouš, který se svým parťákem cestoval po jednotlivých štacích vlakem. „Jel jsem závod i loni a tratě se ještě zlepšily, Masiv se mi líbil snad ještě víc. Každá etapa nabídla něco jiného – první byla moc pěkná na na koukání, druhá byla náročná, třetí byla víc cross country a čtvrtá měla od každého něco.“

Mezi ženami třetí vítězství přidaly Vendula Kuntová a Lenka Fridrichová (Ghost Team) a pojistily si celkové vítězství ve své kategorii. V kategorii Masters dnes vyhráli opět bikeboard.at (Laurenz Scheiblauer, René Reidinger ), celkově ale výhru kontrolovali Czech Tallboys (Štěpán Trmata, Aleš Novák). Dánský Team Viborg (Damgaard Henrik, Andersen Morten Brondum ) vyhrál stejně jako v pátek v Karlových Varech a celkově ovládl kategorii Grand Master. Čtvrté etapové vítězství přidali v mixech PUNK, PLEASURE AND PAIN!!! (Petra Jirků, Filip Hegner) a potvrdili suverenitu ve své kategorii.

Na startu letošního Masivu bylo bezmála 70 týmů, závod dokončilo 60 z nich. Ve svém druhém ročníku měla akce mezinárodní atmosféru – kromě Čechů jeli Dánové, Slováci, Švýcaři, Němci, Belgičané, Holanďané a nechyběly ani týmy z Rakouska.