Menu

Masiv odstartoval Krušnohorskou bouří, lídry dělí 2 sekundy

Čtyřchodové závodní menu už se servíruje, Masiv 2018 odstartoval úvodní etapou s názvem Krušnohorská bouře. Po 59 kilometrech a 1 608 výškových metrech vedoucí dva týmy dělí pouhé dvě sekundy – první místo patří Bikestrike Alset Teamu s Jakubem Šilarem a Lukášem Šustrem, druzí jsou junioři z ČS Specialized týmu Sam Jirouš a František Honsa.

Výsledky 1. etapy naleznete zde.

Fotogalerii naleznete zde.

Výjezd po sjezdovce na vrch Bouřňák, houpavé traily po vrcholcích Krušných hor, vodní nádrž Fláje a dlouhý závěrečný sjezd. Start a cíl u jezera Barbora. Parádní letní počasí. Úvodní etapa se parádně povedla a 64 týmů začalo putování po českém Masivu.

Ve vedení etapy byl dlouho favorizovaný ČS Accolade Bike Ranch s Michalem Bubílkem a Janem Strožem, který si jel pro pohodlné vítězství.  Technické problémy ale nakonec znamenaly bezmála 45minutovou ztrátu na vítězný Bikestrike Alset Team. Šilar s Šustrem jeli průběžně na třetím místě, díky zmatkům se dostali na první místo a Jirouš s Honsou přijeli 4 minuty za nimi. Férovou dohodou obou týmu ale došlo k úpravě výsledků a ztráta tak činí jen 2 sekundy a souboj o celkové vítězství zůstává otevřený. Naopak třetí v pořadí už jsou zpět o 17 minut.

Mezi ženami je souboj daleko těsnější, po prvním dni vedou Barbora Maříková s Eliškou Šulcovou (Bicykl Team Ústí nad Labem). Hned pět dvojic se ale natěsnalo do pouhých osmi minut. V kategorii Master (muži 40-49 let) vedou Štěpán Trmata s Alešem Novákem (Czech Tallboys), v Grand Masters (muži 50+) pak Radim Novotný a Roman Široký (Premium Hotel Znojmo – Reality Široký). Mixům vévodí Petra Jirků s Filipem Hegnerem (PUNK, PLEASURE AND PAIN!!!).

Článek průběžně aktualizujeme.

Masiv pokračuje ve čtvrtek druhou etapou s názvem Kadaňská královská jízda. Nabídne 65 kilometrů a náročných 2 400 výškových metrů.