Menu

Masiv 2018: To bylo něco!

„Po pi** dobrý závod,“ říká jeden ze slovenských zákazníků.

„Nejlepší trailová trať, kterou jsem kdy jel. Jednoznačně,“ přidává se německý.

„Tenhle závod si zaslouží, aby se o něm mluvilo po celém světě. Nejde jen o bajkování, které bylo skvělé, ale také parádní atmosféru ve vlaku,“ zakončuje borec z Dánska.

Masiv 2018 je za námi. 220 kilometrů v sedle, 7 700 výškových metrů v nohách. 4 skvělé etapy na kole, 3 večery a noci neopakovatelných momentů ve vlaku. Bezmála sedmdesátka závodnických dvojic z osmi zemí světa. A bezpočet zážitků.

Jeden za všechny ve vlaku: po druhé etapě vyrazil speciálně vypravený vlak se 12 vagóny směr Karlovy Vary. Jenže uprostřed pustiny, v místě bez mobilního signálu, se zakouřilo z mašiny a celý kolos se zastavil. Čekalo se na záchranu. Špatná nálada? Vůbec ne – pořadatelé otevřeli vagón se zásobami a postarali se o pivní režim. Část bajkerů, kteří spali v hoteli, vyrazila do cíle projíždějícím rychlíkem, který se pro ně zastavil.

Dvojice probíraly jednotlivé etapy. Nejtěžší? Rozhodně ta druhá v Kadani jen s minimem asfaltu. Prakticky pořád se jelo v terénu, na úžasných singlech – a vše začalo výšlapem po sjezdovce na vrch Bouřnák. Nejkrásnější? Asi ta třetí, karlovarská. S výhledy na lázeňské město, se startem přímo z jeho centra. Ale nezapomenutelná byla i ta první za úžasného počasí, po které bajkeři naskákali do vyhřátého jezera Barbora s průzračnou vodou. Závěrečná šumavská? Na té potěšily občerstvovací stanice s řízky a koláčky nebo také závěrečný skok. Zkrátka, od každého něco.

Slova ale jen sotva zvládnou popsat to, co jsme společně za 4 dny zažili. Prohlédněte si bohaté fotogalerie nebo se mrkněte na videosestřihy jednotlivých etap. Atmosféru určitě chytíte. I tak ale pro příští rok vzkazujeme: Masiv se musí zažít!

Masiv v odkazech! Střípky ze závodu v bodech:

  1. etapapopis, článek, výsledky, galerie, video
  2. etapa: popis, článek, výsledky, galerie, video
  3. etapapopis, článek, výsledky, galerie, video
  4. etapapopis, článek, výsledky, galerie, video
  5. MASIV: celkové výsledky, galerie, video

Děkujeme všem, kteří byli u toho.