Menu

Kde se pojede nejdobrodružnější MTB výzva podzimu 2018?

Čtyři lokality, čtyři dny, čtyři zcela rozdílné trasy. Masiv vol.2 představuje nové etapy, které budou ve srovnání s předchozím ročníkem ještě atraktivnější a nabídnou přibližně 250 kilometrů a 7 000 výškových metrů. 

„Masiv přináší to nejlepší z premiérového ročníku, ale také spoustu novinek. Mezi ně patří zcela nové etapy v nových lokalitách s ještě atraktivnějšími tratěmi,“ říká Jan Dvořák, ředitel závodu Masiv MTB Stage Race. „Aktuálně pracujeme na konkrétní podobně jednotlivých tras, a kritérium je jediné: atraktivita pro závodnické dvojice. Zároveň se snažíme trasy ale koncipovat tak, aby start a cíl byly na stejném místě, a vyšli jsme tak vstříc i závodníkům, kteří jedou po vlastní ose.“

Stejně jako v roce 2017 se pojedou čtyři etapy, tentokrát tři z nich bude hostit severozápadní část republiky a finále se odehraje na jihu Čech, na Šumavě. První etapa se pojede ve středu 12. září na východ od Teplic a nese název Krušnohorská bouře, podle známého vrchu Bouřňák okolo nějž se pojede. O den později se startovní pole utká při Kadaňské královské jízdě, kterou bude hostit okolí Kadaně, někdejšího královského města.

Páteční nejkratší etapa odstartuje z centra Karlových Varů, a protože se jmenuje Karlovarská výzva, závodníky nečeká lázeňská pohoda s termálními prameny a oplatkou v ruce, ale nadupaná trasa s masivními 1300 výškovými metry. Velké finále pak přinese v sobotu 15. září Šumavské zúčtování se zázemím u Nýrska.

Už jste si ulovili svou registraci na Masiv vol. 2? 

Etapy Masiv 2018 (čísla jsou přibližná)

  • etapa, 12. září: Krušnohorská bouře (cca 60 km, +1 700 m)
  • etapa, 13. září: Kadaňská královská jízda (cca 70 km, +2 100 m)
  • etapa, 14. září: Karlovarská výzva (cca 40 km, +1 300 m)
  • etapa, 15. září: Šumavské zúčtování (cca 60 km, +2 200 m)