Menu

Druhé vítězství pro Bubílka se Strožem, stáhli dalších 9 minut

V závěrečné čtvrté etapě se bude bojovat o celkové vítězství a vůbec nikdo nemá nic jisté. Michal Bubílek s Janem Strožem opanovali třetí etapu Masivu v Karlových Varech, připsali si druhý triumf a v celkovém pořadí na celkové lídry Sama Jirouše a Františka Honsu z juniorského týmu ČS Specialized stáhli dalších 9 minut. Na první místo ztrácí necelých 25 minut, na druhé už jen  čtyři.

Výsledky etapy naleznete zde. Celkové pořadí zde.

Třetí etapa Karlovarská výzva nechala závodníky vydechnout po masivní čtvrteční – měřila jen 42 kilometrů a měla jen 1 400 výškových metrů. Startovalo se v samém centru lázeňského města na třídě T. G. Masaryka a kilometr po startu míjeli slavnou Becherovu vilu. Nejlepší dvojice tak byla v cíli v čase 1:50, všichni účastníci se zároveň vlezli do časového limitu. Na Masivu bojuje dál 62 z původních 66 týmů.

„Každý den máme nohy lepší a dneska se nám jelo skvěle. Pořád chceme vyhrát, i když ztráta je velká. Ještě si necháváme malou rezervu, totálně na krev pojedeme až poslední etapu,“ říkal Michal Bubílek, jehož se Strožem v první etapě zbrzdily technické problémy a ztratili 45 minut. Poprvé problémy naopak postihly vedoucí borce z juniorského týmu ČS Specialized – do poloviny dnešní etapy měli ztrátu na Bubílka se Strožem jen minutu, pak ale přetrhli řetěz a opravy znamenaly časovou ztrátu 9 minut v cíli.

Mezi ženami druhé vítězství přidaly Vendula Kuntová a Lenka Fridrichová (Ghost Team) a upevnily si celkové vedení ve své kategorii. V kategorii Masters dnes vyhráli bikeboard.at (Laurenz Scheiblauer, René Reidinger ), celkově vedou Czech Tallboys (Štěpán Trmata, Aleš Novák). Dánský Team Viborg (Damgaard Henrik, Andersen Morten Brondum ) vyhrál dnes i celkově vede kategorii Grand Master. Vítězství obhájili v mixech PUNK, PLEASURE AND PAIN!!! (Petra Jirků, Filip Hegner).

V sobotu Masiv zakončí čtvrtá etapa na Šumavě, která má start i cíl v Nýrsku. Na závodníky čeká 55 km a 2 320 výškových metrů. Časový limit je 6,5 hodiny. Na Šumavu pojede speciálně vypravený vlak se 12 vagóny přes tři a půl hodiny.

 

POZOR změna zítřejšího odjezdu vlaku z Klatov. Čas se posouvá z plánovaných 8.30 na 8.00!!!

3. etapa startuje 15.9. v 10.00 v Nýrsku v Areálu pod sjezdovkou.
GPS START: 49.2818389N, 13.1453239E