Menu

Druhá etapa na Šumavě: tohle bude maso!

Svět rašelinišť, jezer a hlubokých lesů tvoří největší národní park střední Evropy. Hostitelem druhé etapy Masivu bude královna českých lesů Šumava. Druhý úsek dokonale otestuje vaši připravenost. Na zhruba 50kilometrové trati na vás čeká téměř 1900 výškových metrů. Těšit se můžete na dlouhé sjezdy i náročné stoupáky. Cesta vás zavede na 1214 metrů vysoký Pancíř a k Černému jezeru. Rozvrhněte si své síly dobře, tady se bude lámat chleba!

Ve druhé etapě máme start a cíl na Hofmankách v 1082 metrů nad mořem. Co to znamená?

Ano, že nás čeká hned v úvodu ještě terénní stoupání na Pancíř vysoký 1214 metrů. A pak tradá: první ochutnávka sjezdových dovedností mezi kameny. Dále po rychlé lesní cestě, kde se nenechte překvapit odvodňovacími kanály. Umí pořádně kopnout! V Hojsově Stráži přijde pevná vrstevnice a zase rychlý sjezd k Zelenskému potoku, kde pozor na levou odbočku k lávce, za kterou podřadíte, přitáhnete se k řídítkům a povyskočí vám tepovka.

Po přejezdu silnice II. třídy s regulací provozu následuje klidnější pasáž a terénní dojezd do nejnižšího bodu etapy obce Hamry (604 m.n.m), kde bude první občerstvovačka. Tady začne peklo. Prvních 300 výškových metrů nasbíráte v lesním stoupání a dostanete se Pod Lovečnou, kde vydechnete a připravíte se na opět rychlý sjezd podél potoka Ostrý na Tolarskou cestu, ze které ochutnáte přímý výjezd otevřenou loukou.

Další stoupání vede rezervací Bílá strž a pokračuje přes kótu 1000 metrů n.m. na kameni po levé straně dál k Černému jezeru. Tady stojí zato dát pár vteřin pohledu na vodní hladinu a jezerní stěnu, protože tenhle zážitek ve vás zůstane. Dále po Hamerském okruhu vás zavedeme sjezdem směrem k Hamerské silnici, kde po lesní cestě ochutnáte krásu šumavského hvozdu, na který taky nezapomenete. Je to úsek bez zaváděcí motorky a tam to pochopíte. Cesta „panna“ vás zavede na Zadní Hamry a most.

Tady bude druhá občerstvovačka po přejezdu mostu, odkud vede lesní cesta Úhlavským údolím s průjezdem železničního mokrého viaduktu, za nímž je krátká „stěna“, jež pokračuje ve velkém podřazení. Dostanete se na Brčálnické mokřady. Železniční zastávka Brčálník bude začátkem posledního stoupání, kde bude čekat ještě jedna bojovná louka na Sruby, dál na Špičácké sedlo, kde po přejezdu silnice dokončíte závěr etapy z posledních sil lesním traktorovým stoupáním do vytouženého cíle u hotelu Horizont.