Menu

Bubílek se Strožem stáhli v Kadani 11 minut, dál vedou junioři ze Spořky

Velké stahování ztráty začalo. Michal Bubílek s Janem Strožem nenechali nikoho na pochybách a suverénně vyhráli druhou etapu Masivu, která nabídla 65 kilometrů a převýšení 2 400 metrů. Ze své ztráty na první místo stáhli 11 minut, na juniory Sama Jirouše a Františka Honsu z týmu ČS Specialized ale ztrácí v polovině Masivu přes půl hodiny.

Výsledky naleznete zde.

Druhá etapa nazvaná Kadaňská královská jízda byla pro bikery mimořádně náročná jak terénem, tak i počasím. Zatímco ve středu byla obloha bez mráčku a teploty atakovaly třicítku, ve čtvrtek se zatáhlo a dopoledne i odpoledne dlouze pršelo. Za obtížné podmínky zaplatily dva týmy, které v průběhu etapy odstoupily.

Na čele závodu se od začátku usadili Michal Bubílek s Janem Strožem a průběžně navyšovali náskok. V cíli byli suverénně před ostatními a sledovali, jak vysoko v pořadí se dostanou. Ze včerejšího čtrnáctého místa se nakonec posunuli až na čtvrté. „Nebýt ztráty z první etapy, byli bychom nadšení. Dneska se to povedlo, jelo se nám skvěle, parádně jsme se projeli. Ale půl hodiny je pořád dost daleko,“ hodnotil Michal Bubílek z týmu ČS Accolade – Bikeranch Team.

Do čela závodu se dostali jezdci ČS Specialized Junior MTB team Sam Jirouš a František Honsa. „Věděli jsme, že Michalovi s Honzou nemůžeme stačit, tak jsme jeli hlavně podle sebe,“ řekl Sam Jirouš. „Jsme zvyklí jezdit kratší závody, maximálně hodinu dvacet a tady jsme jeli tři a půl hodiny. Nejdelší etapu máme za sebou, teď už to bude jen lepší. Chceme udržet první místo.“

Bikestrike – Alset team s Lukášem Šustrem a Jakubem Šilarem spadl z prvního místa až na čtvrté. „Měli jsme několik defektů, na konci už nejely ani nohy“ přiznal Šilar.

Po první etapě byla pětice nejrychlejším týmů v ženské kategorii v osmi minutách a bylo pravděpodobné, že se vše přesype. Favoritky z Ghost Teamu – Vendula Kuntová a Lenka Fridrichová – se tak z pátého místa vyšvihly díky vítězství v etapě až do vedení celého Masivu. Eliška Šulcová s Barborou Maříkovou klesly na druhé místo a ztrácí průběžně pět minut.

V kategorii Masters dnes vyhráli Czech Tallboys (Štěpán Trmata, Aleš Novák) a vedou celkově. Dánský Team Viborg (Damgaard Henrik, Andersen Morten Brondum ) vyhrál dnes i celkově vede kategorii Grand Master. Vítězství obhájili v mixech PUNK, PLEASURE AND PAIN!!! (Petra Jirků, Filip Hegner).

V pátek pokračuje Masiv třetí etapou v Karlových Varech. Je sice nejkratší, ale nabízí velkou porci výškových metrů.