Menu

3. XC etapa Masivu přinesla těsný souboj o vítězství

Úplně jiná než dvě předcházející etapy byla třetí etapa Masivu, která v Mariánských Lázních nabídla cross country závod. Ve Slavkovském lese závodilo na okruhu dlouhém 8 km, který dvojice absolvovaly čtyřikrát. Nejrychlejší byli Filip Adel a Matěj Průdek (Superior MTB Team), kteří se v závěrečném krátkém výjezdu utrhli Michalovi Kaněřovi s Jakubem Šilarem (Superior MTB Team). Z jejich sedmiminutového náskoku však stáhli jen 7 sekund.

  • Výsledky 3. etapy najdete zde
  • Průběžné absolutní výsledky zde.

Obě nejrychlejší dvojice spolu strávily prakticky celý závod, jenž odstartoval z kolonády v Mariánských Lázních, a zdálo se, že se vše schyluje ke sprinterskému dojezdu. Dvojice Superior MTB Teamu ale zezadu zaútočila v posledním kopci dlouhém asi 200 metrů a soupeři se ani nesnažili vzdorovat.

Foto Yan Renelt

„Trať byla super, moc se mi líbila. Vůbec bych se nedivil, kdyby se na takové trati jel Český pohar, protože takové parametry má. Bylo to těžké a spravedlivé. Závod se rozhodl až v závěru, i když jsme to zkoušeli roztrhat ve sjezdech. Kluci ale byli silní ve výjezdech nahoru, takže to k ničemu nevedlo. Řekli jsme si, že to zkusíme v závěru, a něco jsme získali. Ztráta je velká, kluci můžou mít špatný den, my skvělý, takže není nic ztraceného,“ hodnotil Filip Adel po dojezdu.

Jakub Šilar a Michal Kaněra (Mitas STRATOS Auto) nemuseli v etapě útočit, hlídali si svůj náskok získáný po dvou vítězstvích v úvodních dvou etapách. „Třetí eapa byla hodně rychlá, sjezdovka hodně tahala za nohy. Věděli jsme, že Superior budou chtít něco stáhnout a tak jsme se soustředili na to, aby nám neujeli. Cukli nám na posledních pár metrech, ale z náskoku nám vzali jen pár sekund. s Parťákem Kubou jsme sehraní a věřím, že Masiv dotáhneme do vítězného konce,“ řekl Michal Kaněra.

Foto Yan Renelt

Na třetím místě do cíle dorazili Samuel Jirouš a David Zadák, mladíci z Česká spořitelna Specialized Junior MTB Teamu. „Dneska nám to sedělo víc než maratony, na takovéto tratě jsme zvyklí a na nich závodíme celý rok. Uvidíme, co s námi udělá únava a jak se ráno probudíme. Vždycky to nějak půjde. Ve vlaku je to zážitek, nikdy by mě nenapadlo, že budu po závodech takhle jezdit,“ hodnotil Samuel Jirouš.

V kategorii mixů suveréně vyhráli Milena Cesnaková s Jiřím Reehem (Cyklo Team Weber & High Point), v Master patřilo vítězství Michalovi Palounkovi s Jiřím Pospíšilem (Bike and Ski Bakajda / Kologuru) a nejrychlejšími ženami jsou Petra Stočesová s Mirkou Pavlů (Hejvy’s Intimmate Team).

Ještě večer se celý Masiv vlakem přestěhuje na Mostecko, kde je zítra na programu závěrečná královská etapa. Měří 68 kilometrů a bikeři nastoupají 2 100 výškových metrů, vůbec nejvíc z celého Masivu.