Menu

10 důvodů, proč jet Masiv

  1. Zjistíte, kolik toho vydržíte

„Když nemůžeš, přidej!” bylo heslo, kterým se řídil Emil Zátopek. Od doby, kdy legendární český sportovec sbíral zlaté mediale jako houby na podzim, se na hloubce jeho životního kréda nic nezměnilo. Výmluvy jsou pro sraby a pokud vám vaše já začne během etapového závodu radit, že by bylo nejlepší vzdát, ocitnete se v rozpoložení, kdy se podíváte hluboko do svého nitra. Zvolíte tu snazší nebo těžší cestu? Říká se, že je to hlavně o hlavě a teprve na Masivu na to přijdete.

  1. Upgradujete trénink

Jestliže jste dosud najížděli kilometry podle toho, jak zrovna měli o víkendu čas vaši kamarádi, teď se na všechno musíte podívat novýma očima. Pro trénink na etapový závod neplatí, že se první den vydáte se všech sil, protože zítra si můžete lízat rány. Váš nový program bude spočívat v plánování a rozkládání sil s tím, že první den by měl být nejméně a poslední den naopak nejvíce intenzivní. Naučíte se správnému příjmy potravy i tekutin během tréninku a umění regenerace po něm. Je toho mnohem víc, než se vejde do jednoho odstavce, ale vsaďte se, že až to všechno zmáknete, neskutečně vás to posune dál.

  1. Ověříte si, jestli máte to správné kolo

Kolo je pro většinu z nás objektem vášně. Není to jen tak ledasjaký stroj. Toužíme po něm, obhlížíte jej, srovnáváte s konkurencí, a teprve pak si splníte sen. Ale přiznejme si upřímně – do jaké míry je naše volba ovlivněná marketingem, designem, cenovou nabídkou nebo vaším hrdinou, který na něm jezdí? I když na něm během tréninku strávíte spoustu času, nikdy nebude podrobeno takové zkoušce, jako když se rozhodnete odzávodit na něm hned několik dní za sebou. Právě na Masivu se na něj musíte spolehnout tak jak dosun nikdy. A teprve po něm si budete moci říct – to je skutečně ono! Kromě toho se konečně naučíte ho hned po jízdě důkladně připravit na další den. Etapový závod neodpouští!

  1. Poznáte, jak moc je váš parťák parťákem

Jezdíte spolu často nebo dokonce je váš parťák na Masivu i vaším životním partnerem. Můžete si o tom myslet, co chcete, ale napadne vás jiná zkouška pevnosti vašeho vztahu než čtyři v plném zápřahu? A to zdaleka není všechno. Za výsledek se počítá výsledek toho pomalejšího. Překousne vaše ego okolnost, že musí udělat kompromis s parťákem, který třeba už nemůže? Dokážete ho podpořit ve chvíli nejhlubší krize? Přihlaste se a uvidíte… a on(a) s vámi. Už jen díky společnému tréninku budete mít jednou na co vzpomínat.

  1. Objevíte nové traily

Masiv vás protáhne nejlepšími traily hned ve čtyřech koutech České republiky: na Křivoklátsku, na Šumavě, ve Slavkovském lese a v Mostecké pánvi. Trasy pro vás navrhli místní bikeři, kteří se v mnoha případech podělí i o svá tajná místa. Aniž byste museli sami cokoli plánovat, projedete se s námi nejkrásnějšími kouty Česka.

  1. Svezete se vlakem

Jistě – to je toho. Kdo snad nejel vlakem? Ale slyšeli jste o etapovém závodě, kde by vlak sloužil jako dopravní prostředek mezi jednotlivými stagemi? Propojení cyklistiky a cestování je nejsilnějším charakteristickým znakem Masivu, který přináší do hry prvky romantiky i dobrodružství.

  1. Budete mít jasný cíl

Protože teprve když člověk vidí světlo na konci tunelu, má smysl, pro který může žít. Možná to zní jako fráze z nějaké pitomé motivační příručky, ale všichni přece víme, jak moc je důležité, když se naše síly upínají k nějakému jasnému cíli. Proč by tím světlým bodem nemohl být závod roku?

  1. Poznáte další blázny jako jste vy

Říkáte si, že už vám přeskočilo, když si kolo berete do ložnice? Buďte v klidu, nejste v tom vůbec sami. Vydat se na čtyřdenní etapový závod chce odvahu a na Masivu poznáte stejné blázny jako jste vy. Pokud zatím o někom takovém nevíte a chybí vám tím pádem parťák pro závod, zkuste ho najít na našem Facebooku. Počet fanoušků rychle roste a někdo se na takovou výzvu určitě chytne!

  1. Budete mít jasno, zda se máte vydat dál

Pokud vám v hlavě hlodá myšlenka přihlásit se na nějaký velký podnik v zahraničí, nenajdete lepší odpověď na to, jestli na to máte. Na Masivu nasbíráte zkušenosti, o nichž vám můžou ostatní nanejvýš povyprávět, ale co je to proti tomu, když si vším projdete sami. Kromě unikátního zážitku tak pro výs může být Masiv první krokem na cestě někam dál.

  1. Máte výmluvu, proč na čtyři dny vypadnout z domu…

Co dělat doma, tam už to znám! Konečně máte dobrý důvod, proč si užít prodloužený víkend někde pryč. A to neznamená, že musíte svoji manželku nebo svého manžela nechat doma. Naopak, máte šanci strávit na Masivu nejsilnější 4 dny za poslední společné roky. A vůbec nezáleží na tom, zda bude k účasti přemlouvat muž ženu nebo žena muže!